Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Оцінку врожаю зерна в світі збільшено до 1973,5 млн.т

Оцінку врожаю зерна в світі збільшено до 1973,5 млн.тНезначне, усього на 1,6 млн тонн, зростання світового виробництва зернових прогнозується в оновленому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерства сільського господарства США. Це зростання складається із збільшення світового виробництва пшениці на 0,83 млн тонн та 0,76 млн тонн збільшення виробництва фуражних зернових.

В звіті WASDE №527 збільшено оцінки щодо виробництва пшениці в Індії на 1,1 млн.т та в Австралії на 0,5 млн.т на підставі останніх урядових звітів. Зниження виробництва зернової в Китаї на 0,3 млн.т також базується на офіційних оцінках уряду країни. Прогнозоване зниження виробництва пшениці в Уругваї та Парагваї на 0,3 млн.т й 0,2 млн.т відповідно, відображує посушливі умови під час вегетаційного періоду зернової в обох країнах, а також через можливі заморозки в Парагваї.

В результаті, оновлений прогноз врожаю пшениці в світі у 2013/14 маркетинговому році в світі складає 712,72 млн.т (проти 656,42 млн.т й 697,27 млн.т у 2012/13 й 2011/12 сезонах відповідно). По Україні оцінка не змінилася - 22,3 млн.т.

Високий попит на Близькому Сході і в Північній Африці підвищує прогноз світового імпорту пшениці до 155 млн тонн проти прогнозованих у лютому 152 млн тонн. Зокрема, очікується зростання імпорту в таких країнах, як Іран, Саудівська Аравія, Марокко, Сирія, Алжир, Ірак і Туреччина.

Об’єми експорту збільшені для Європейського Союзу, Росії, Сербії та Туреччини. Експорт пшениці Європейським Союзом може збільшиться на 1,5 млн тонн, завдяки збільшенню імпорту кукурудзи, яка замінює пшеницю в годуванні тварин й звільняє додатковий об’єм для експорту зернової. Тенденція зменшення використовування пшениці для кормових цілей проглядається й в Росії, що дає їй можливість збільшити на 1 млн тонн експорт зернової.

Спираючись на тенденцію зростання цін на пшеницю, зокрема, збільшення ціни зернової на Чиказькій товарній біржі, нижній ціновий поріг внутрішніх закупівельних цін для американських фермерів збільшено на 10 центів й новий діапазон ціни складає від $6,75 до $6,95 за бушель ($248-$295 за тонну). Для порівняння - поточні внутрішні закупівельні ціни на умовах CPT-термінал "Нібулон" в Миколаєві на пшеницю коливаються в діапазоні від 2170 грн/т до 2300 грн/т залежно від класу ($233 до $247 за тонну по курсу НБУ).

Щодо фуражних зернових, то очікується незначне збільшення світового виробництва кукурудзи до 967,52 млн.т (по Україні без змін - 30,90 млн.т), її імпорту та експорту. Крім того, очікується незначне зниження імпорту вівса Сполученими Штатами із Канади з логістичних причин, а також незначне знижене споживання та кінцевих залишків зернової.

Середня внутрішня закупівельна ціна кукурудзи для американських фермерів знаходитиметься в звуженому на 5 центів, порівняно з лютневим прогнозом, діапазоні від $4,25 до $4,75 за бушель ($167-$187 за тонну). Аналогічні коливання цін прогнозуються для сорго та вівса. Внутрішня закупівельна ціна ячменю в США коливатиметься у діапазоні від $5,95 до $6,25 за бушель ($273-$287 за тонну). Для порівняння - поточна внутрішня закупівельна ціна в Україні на умовах CPT-термінал ТОВ СП "Нібулон" на кукурудзу та сорго складає 1900 грн/т ($204 за тонну по курсу НБУ).

Публікація звіту викликала різнонаправлений рух біржових котирувань на Чиказькій товарній біржі, принаймні ціни на кукурудзу й пшеницю незначно зменшились. Учасники ринку відзначали, що звіт є позитивним для підтримки цін, але очікувалось більше сигналів для подальшого росту цін, у т.ч. через нестабільну політичну ситуацію в Україні, про яку не згадується в звіті USDA.