Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В новому 2014/15 МР виробництво зерна складе 1960 млн.т - USDA

В новому 2014/15 МР виробництво зерна складе 1960 млн.т - USDAЩомісячний звіт з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерства сільського господарства США (USDA) в червні на 6 млн тонн оптимістичніший, ніж у травні поточного року. З попередженням про те, що посівна кампанія ще триває на Північній та Південній півкулі аналітики USDA прогнозують світове виробництво зернових в 2014/15 сезоні на рівні 1960 млн тонн, що на 23 млн тонн менше, ніж у попередньому маркетинговому році.

Щодо структури виробництва, то USDA прогнозує, що рівно половину світового виробництва доведеться на кукурудзу, обсяг виробництва якої за червневим прогнозом складе 981 млн тонн, на другому місці пшениця з часткою у 36% та об’ємом майже 702 млн тонн, інші зернові складають 14% світового виробництва.

У поточному прогнозі очікується збільшення виробництва пшениці на 4,6 млн тонн, порівняно з прогнозом у минулому місяці, зі зростанням обсягів виробництва у Індії, Європейському Союзі, Китаї і Росії, що більше ніж компенсує зниження виробництва зернової у США. На базі офіційних даних уряду країни, прогнози виробництва пшениці в Індії підняті на 1,9 млн тонн до 95,9 млн тонн. Як повідомлялось раніше, навіть 100 мільйонний обсяг виробництва пшениці, к якому Індія впевнено крокує, із-за наявності проблем з потужностями для зберігання не вирішує продовольчу проблему країни.

Завдяки опадам на весні та на початку літа прогнози по виробництву пшениці збільшені для Європейського Союзу на 1,4 млн тонн. Зростання очікується зокрема у Франції, Німеччині, Польщі, Румунії та Болгарії. Сприятливі погодні умови стали причиною мільйонного збільшення виробництва пшениці як у Китаї, так і в Росії.

В наслідок нещодавнього падіння цін на зернову на світовому ринку, порівняно з попереднім прогнозом внутрішня закупівельна ціна на пшеницю для американських фермерів знизилась на обох кінцях діапазону, та прогнозується на рівні від $6,35 до $7,65 за бушель (біля $233 – $281 за тонну). В наступному маркетинговому році очікується збільшення світового споживання пшениці до 667 млн. тонн, зі збільшенням використання зернової в цілях годування в Китаї та Європейському Союзі, а також збільшиться її споживання в харчових цілях в Індії. Півмільйонне зростання експорту очікується для Європейського союзу та Росії.

На півтора мільйона тонн, до майже 1259 млн тонн, поліпшився прогноз об’єму виробництва фуражних зернових. Так. світовий прогноз по виробництву кукурудзи поліпшився на 2 млн тонн порівняно з травневим прогнозом. Для провідного виробника зернової - США, що виробляє 36% світових об’ємів, прогноз залишився на попередньому рівні біля 354 млн тонн. Експерти констатують сприятливі погодні умови в так званому "кукурудзяному поясі" Сполучених Штатів, вони є найкращими з 2007 року. Діапазон внутрішньої закупівельної ціни на зернову для американських фермерів не змінився і складає від $3,85 до $4,55 за бушель (біля $152-$179 за тонну). Наразі за останніми підсумками була перерахована середня ціна кукурудзи в 2013/14 МР, діапазон якої зафіксований на рівні від $4,45 за бушель до $4,65 за бушель ($175-$183 за тонну).

Збільшення виробництва кукурудзи порівняно з минулим роком очікується в Бразилії та Індії, а також у 2014/15 МР збільшені початкові залишки для обох країн. На рівні 27 млн тонн та 16 млн тонн для України прогнозується обсяг виробництва та експорту кукурудзи відповідно. Таким чином прогнозується 13 відсоткове зниження виробництва та 20% зниження експорту зернової. Також на 1 млн тонн до 8,5 млн тонн порівняно з минулим роком в Україні, на думку експертів USDA, може знизитись експорт пшениці, а її виробництво очікується на рівні 20 млн тонн.