Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Світ очікує новий рекордний врожай пшениці - USDA

Світ очікує новий рекордний врожай пшениці - USDAНовий рекорд світового виробництва пшениці, який на 2 млн тонн перевищує рекорд попереднього року і складає 716,1 млн тонн, прогнозує Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму серпневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE). Загальне виробництво зернових в світі очікується на рівні 1984 млн тонн, що всього на 4,4 млн тонн нижче рекорду попереднього маркетингового року, який складав 1988 млн тонн.

Зростання прогнозів виробництва пшениці порівняно з попереднім прогнозом склало 10,9 млн тонн. Найбільше, в розмірі 6 млн тонн, збільшення об’ємів виробництва прогнозується для Росії, збільшення виробництва на 2 млн тонн очікується в Китаї, виробництво пшениці в Україні та США збільшено на 1 млн тонн для кожної з країн. Прогнози виробництва зернової підняті також для Білорусі та Молдови на 0,6 та 0,4 млн тонн відповідно.

Збільшення об’ємів виробництва для Росії та України прогнозується на основі звітів збору врожаю, які констатують високу врожайність озимої пшениці, особливо в Росії. Станом на 15 серпня за даними Міністерства аграрної політики та продовольства в Україні пшениці нового врожаю намолочено 24,1 млн тонн, що вже зараз на 2 млн тонн перевищує 22 мільйонний прогноз USDA. Прогнози для Китаю підвищені на основі даних уряду країни щодо збирання врожаю влітку.

Щодо перехідних залишків зернової, вони зросли на 3,4 млн.т й лишаються на трирічному максимумі (193 млн.т). Діапазон середньої ціни на пшеницю для американських фермерів в серпні очікується від $5,80 до $6,80 за бушель (від $213 до $250 за тонну), що нижче ніж у попередньому місяці.

Прогнози в серпневому звіті WASDE щодо загального виробництва фуражних зернових в світі збільшені на 6,64 млн тонн, порівняно з попереднім місяцем. Новий орієнтир світового фуражного виробництва знаходиться на рівні 1267,8 млн тонн і до досягнення рекорду попереднього року лишилось усього 6,49 млн тонн.

Прогноз глобального споживання фуражних зернових у 2014/15 МР зріс на 2,3 млн тонн до 1253 млн тонн за рахунок збільшення використання кукурудзи в світі, зокрема і в Сполучених Штатах. Споживання кукурудзи знижено для країн ЄС де сильні дощі знизили якість пшениці і підвищили її використання в якості кормової культури. Використання кукурудзи для харчових цілей знижується на 0,5 млн тонн для Індії з причини зниження перспективних об’ємів врожаю. Також, вище споживання кукурудзи прогнозується для Єгипту, Саудівської Аравії, Південної Африки, Алжиру і Тайвані.

Прогнозована середня внутрішня закупівельна ціна на кукурудзу для американських фермерів прогнозується на рівні від $3,55 до $4,25 за бушель (від $140 до $167 за тонну), що менше попереднього прогнозу $144-$171 за тонну.