Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Врожай 2014 року може стати новим світовим рекордом

Врожай 2014 року може стати новим рекордом1989 млн тонн - новий прогнозований обсяг світового врожаю зернових, опублікований в вересневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерства сільського господарства США (USDA). Поточний прогноз майже досягає уточнених результатів рекордного врожаю попереднього 2013/14 МР - 1991 млн тонн.

Зокрема світовий прогноз виробництва пшениці порівняно з серпневим прогнозом збільшений на 3,9 млн тонн і очікується на рекордному рівні майже 720 млн тонн, що на 5,9 млн тонн перевищує результати 2013/14 МР. Найбільше зростання виробництва пшениці на основі оновлених урядових даних очікується у Європейському Союзі і Україні на 3,1 млн тонн і 2,0 млн тонн відповідно.

Постійна сухість в північно-східних районах вирощування зернових і сухість, що поширюється в важливіших західних і південно-східних регіонах Австралії привела до зниження прогнозу виробництва пшениці в країні на 0,5 млн. тонн. Інші значні зміни у обсягах виробництва зернової включають збільшення прогнозу на 0,4 млн тонн в Марокко і скорочення на 1 млн тонн очікуваного врожаю в Алжирі.

Прогноз Світового споживання пшениці в 2014/15 МР збільшено на 3,2 млн тонн до 710 млн тонн. Це зростання, в основному, відображає підвищення об’ємів використання зернової в якості кормів в Китаї, збільшення використання зернової для годування на 0,5 млн тонн також очікується в Ірані. Також прогнозується збільшення світової торгівлі пшеницею зі збільшенням імпорту в Алжирі, Пакистані і Ірані. Збільшення експорту на 1 млн тонн прогнозується для кожної з наступних країн - Канада, ЄС та Україна. Збільшення експорту на 0,5 млн тонн прогнозується як для Бразилії так і для Казахстану.

Зростання виробництва пшениці відбувається більш динамічними темпами, ніж її споживання, що призводить до зростання кінцевих залишків зернової на 3,4 млн тонн до 196,4 млн тонн.

Прогнозований діапазон внутрішньої закупівельної ціни для американських фермерів знизився на 40 центів порівняно з серпневим прогнозом і очікується на рівні від $5,50 до $6,30 за бушель (від $202 до $232 за тонну).

Прогнози щодо світового виробництва фуражних зернових порівняно з серпневим прогнозом також збільшені на 1,38 млн тонн до 1269 млн тонн. Збільшено прогноз виробництва кукурудзи в США на 9,23 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом до майже 366 млн тонн, що складає 37% від 988 млн тонного світового виробництва зернової. Прогноз виробництва кукурудзи піднятий також для Бразилії на 1,0 млн тонн до 75 млн тонн. В Сербії врожай кукурудзи очікується на 0,3 млн тонн вище. В Китаї, навпаки, в наслідок сухої погоди влітку в ключових регіонах Північної та Північно-східної рівнини очікується зниження виробництва на 5 млн тонн. В Аргентині, в зв’язку зі скороченням посівних площ також очікується зниження виробництва кукурудзи на 3,0 млн тонн в поточному 2014/15 МР, а уточнені результати попереднього маркетингового року показали збільшення врожаю на 1 млн тонн. Посушлива погода в Україні та Росії скоротити прогноз виробництва кукурудзи у 2014/15МР на 1,0 млн тонн і 0,5 млн тонн, відповідно.

Інші великі зміни у виробництві фуражних зернових у 2014/15 МР включають 0,6 млн тонне скорочення виробництва сорго і 0,5 млн тонн зниження виробництва ячменю в Аргентині. Прогноз виробництва ячменю знижується також для Алжиру, Австралії та Азербайджану. Компенсуюче збільшення виробництва ячменю очікується на 0,8 млн тонн в Україні, і на 0,2 млн тонн в Канаді, в поєднанні з більш високим врожаєм в країнах ЄС, зміцнює глобальне виробництво ячменю на 0,5 млн тонн.

Прогнозований діапазон внутрішніх закупівельних цін для американських фермерів на фуражні зернові складає: на кукурудзу від 3,2 до 3,8 доларів за бушель (від $126 до $150 за тонну) для сорго від $3,0 до $3,60 за бушель (від $118 до $142 за тонну), що в обох випадках нижче попереднього прогнозу.