Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Другій поспіль рекордний врожай зернових очікується у 2014/15 МР

Другій поспіль рекордний врожай зернових очікується у 2014-15 МРАвторитетне джерело - Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму оновленому жовтневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), прогнозує виробництво 1993,5 млн тонн зернових в поточному МР. Ці об’єми дорівнюють уточненим результатам рекордного врожаю попереднього сезону.

В оновленому прогнозі збільшені очікування щодо об’єму виробництва пшениці, який складе більше 721 млн тонн і майже на 6 млн тонн перевищить 715 млн тонне виробництво минулого року. В сумі 1,2 млн тонне зростання порівняно з попереднім прогнозом обумовлене 3,0 млн тонним збільшенням виробництва в ЕС і півмільйонним збільшенням прогнозу виробництва як в Пакистані, так і в Україні. Найбільше, на 1 млн тонн зменшення виробництва зернової очікується в Казахстані, скорочення на 0,8 млн тонн прогнозується в Алжирі, 0,5 млн тонні зниження прогнозуються для як для Австралії, так і для Канади. В Аргентині прогнозується скорочення виробництва зернової на 0,3 млн тонн.

Зміни прогнозів для країн Північної Півкулі зроблені на основі оновлених даних державних органів статистики країн. Для Південної Півкулі, зокрема Австралії, прогнози знижені на базі продовження посухи в південно-східний частині країні, для Аргентини прогнози знижені в наслідок продовження вологої погоди, що обмежує посівну.

Прогноз світового споживання пшениці збільшено на 4,1 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом до рекордних 714,1 млн тонн. Зросте споживання, як продовольчих, так і фуражних груп зернової. Глобальна торгівля пшеницею збільшиться внаслідок збільшення експорту на 1,2 млн тонн до 156,0 млн тонн. Найбільший приріст експорту у зв'язку з великим врожаєм спостерігатиметься в ЄС і становитиме 2,0 млн тонн. Об’єм експорту Мексики зросте на 0,5 млн тонн зі збільшенням постачань твердої пшениці. Зменшення експорту прогнозуються для Казахстану (на 1,0 млн т), Австралії (на 0,5 млн т), і Аргентини (на 0,3 млн тонн).

Прогнозується, що зростання споживання знизить світові залишки пшениці на 3,8 млн тонн до 192,6 млн тонн. Прогнозована внутрішня ціна зернової для американських фермерів знижена на п’ять центів порівняно з минулим місяцем і прогнозується в діапазоні від $5,55 до $6,25 за бушель (від $204 до $230 за тонну).

Світові постачання фуражних зернових прогнозуються на 3,0 млн тонн більше попереднього прогнозу на рівні 1482,2 млн тонн, з невеликим зниженням початкових запасів, яке більш ніж компенсоване зростанням на 3,2 млн тонн до 1272,4 млн тонн світового виробництва.

Глобальне виробництво кукурудзи збільшиться на 3,2 млн тонн до 991 млн тонн зі збільшенням для ЄС і США, яке було частково компенсоване зниженням виробництва зернової для країн колишнього Радянського Союзу. Виробництво кукурудзи в ЄС піднімається на 2,7 млн тонн згідно останнім даним щодо збору врожаю. Виробництво кукурудзи знижено на 1,0 млн тонн для України і по 0,5 млн тонн для Білорусі та Росії. Ці прогнози зроблені на основі результатів збору врожаю, який відбувався під впливом жаркої погоди наприкінці літа. Збільшені прогнози щодо світового виробництва ячменю, зокрема для ЄС та країн СНД, компенсуючи скороченням виробництва в Австралії.

Глобальне споживання фуражного зерна злегка збільшено, в основному за рахунок більш широкого використання кукурудзи в Сполучених Штатах. Використання кукурудзи на корм також збільшується для Єгипту та Ірану зі зростанням імпорту. Збільшено кормове використання сорго в Китаї, зі збільшенням імпорту. Глобальне споживання сорго, однак, знижується зі зниженням виробничого і харчового використання для країн Африки південніше Сахари і зниження внутрішнього використання США. Споживання ячменю піднімається зі збільшенням використання кормів в Китаї та ЄС.

Глобальна торгівля кукурудзою знижується в цьому місяці, в основному через зниження на 3,0 млн тонн в імпорті ЄС. Експорт зернової знижений для Канади та Росії. Світові кінцеві залишки кукурудзи прогнозується на 0,7 млн тонн вище попереднього прогнозу на рівні 226 млн тонн зі збільшенням запасів в США.

Прогнозований діапазон внутрішніх закупівельних цін на кукурудзу для американських фермерів знижується на 10 центів на кожному кінці діапазону та складатиме від $3,10 до $3,70 за бушель (від $122 до $146 за тонну). Середня ціна сорго знаходиться в діапазоні від $2,95 до $3,55 за бушель (від $116 до $140 за тонну).