Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Юлія Тимошенко прогнозує збільшення врожаю зернових удвічі у 2008 році

За матеріалами урядового порталу, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко переконана, що тенденція збору врожаю зернових цього року свідчить про те, що Україна повертає славу житниці світу. Про це вона заявила журналістам після ознайомлення з ходом збирання ранніх зернових культур на одному з полів Миколаївської області.

Також Прем’єр-міністр привітала Одеську область із збором 1 млн. тонн врожаю зернових. За її словами, в Миколаївській області сьогодні вже зібрано 0,5 млн. тонн зернових культур.

Окрім цього, Юлія Тимошенко нагадала, що згідно з прогнозами, Україна в 2008 році збере у 2 рази більше зернових, ніж у попередньому році.

За інформацією Державного Комітету статистки у 2007 році валовий збір зернових та зернобобових культур (у вазі після доробки) дорівнювався 29,294 млн. тон. Це на 14,5% менше за результати 2006 року, коли було зібрано 34,258 млн. тон.

Наприклад, за оцінками Департаменту сільського господарства США, валовий збір зернових в поточному році в Україні складатиме 41,5 млн. тон; в тому числі 21 млн. тон пшениці, 10 млн. тон кукурудзи, та 10,5 млн. тон ячменю.