Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Прогноз світового виробництва зерна залишився без змін

Прогноз світового виробництва зерна залишився без змінЗагальний прогноз виробництва зернових в світі залишився на рівні 1993 млн тонн - такі дані містить звіт за листопад Міністерства сільського господарства США (USDA). Очікується незначне, на 1,26 млн тонн, зниження світового виробництва пшениці до 719,86 млн тон, але цей об’єм залишається на 5 млн тонн вище, ніж у попередньому році. Прогноз врожаю фуражних зернових відповідно збільшено на 1,38 млн тонн до 1273,77 млн тонн, що не досягає показника попереднього сезону (1280,3 млн тонн).

Згідно звіту з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) найбільше зниження об’ємів виробництва пшениці на 1,0 млн тонн очікується в Австралії, в наслідок погодних умов в жовтні. Зниження виробництва зернової на 0,8 млн тонн й 0,5 млн тонн прогнозується в Єгипті й Казахстані відповідно. Частково компенсує ці зниження збільшення виробництва зернової на 1,4 млн тонн в Європейському Союзі.

Світове споживання пшениці в поточному маркетинговому році знижено на 1,4 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом, головним чином завдяки скороченню використання товарної та фуражної пшениці в Єгипті, що викликані впровадженням урядової програми субсидій на хліб, яка покликана змінити структуру споживання пшениці. Також прогнозується зниження світового об’єму імпорту на 1,3 млн до 153,44 млн тонн, у тому числі імпорт Єгипту зменшено на 0,8 млн тонн, Південної Кореї - на 0,4 млн тонн, по 0,3 млн тонн - Китаї, Пакистані і Росії. Збільшення імпорту по 0,3 млн тонн прогнозується як для Мексики, так і для Туреччини.

Найбільше скорочення експорту (1,0 млн тонн) на тлі скорочення очікуваного врожаю, прогнозується для Австралії. На 0,2 млн тонн прогнозується скорочення експорту як для Казахстану, так і для Сербії. Збільшення експорту на 0,3 млн тонн очікується в Туреччині. Світові перехідні залишки пшениці піднімуться на 0,3 млн тонн до 192,9 млн. тонн, в основному завдяки збільшенню залишків в ЄС.

Діапазон внутрішніх закупівельних цін пшениці для американських фермерів звужений на 10 центів і знаходиться на рівні від $5,65 до $6,15 за бушель (від $208 до $226 за тонну).

Глобальне постачання фуражних зернових в поточному МР прогнозуються на 1,6 мільйона тонн вище попереднього прогнозу, так як зниження постачання США більш ніж компенсується збільшенням світового виробництва. Так, виробництво кукурудзи підвищується на 1,4 млн тонн зі збільшенням для ЄС, України та Мексики, що компенсує скорочення для Китаю та Кенії. Вищезгадане збільшення світового виробництва фуражних зернових очікується в основному завдяки збільшенню виробництва в ЄС, який повідомив про збільшення площі і зростання врожайності, в основному в Польщі і Німеччині. Світове виробництво ячменю піднімається на 0,6 млн тонн завдяки збільшенню виробництва в ЄС і Алжирі, яке більш ніж компенсує невелике скорочення врожаїв в Казахстані і Сполучених Штатах.

Виробництво сорго підняте для Мексики, але знижено для Аргентини. Виробництво жита знижено для ЄС. Світове споживання фуражних зернових в 2014/15 МР знижено на 1,1 млн тонн до 1255,14 млн тонн . Використання кукурудзи знижено для Китаю, але підняте для ЄС, України та Мексики. Використання фуражного ячменю підняте для Китаю, але знижено для України. Використання сорго підняте для Мексики і Китаю.

Імпорт кукурудзи знижений для ЄС, Китаю і Японії, але піднятий для Ірану і Південної Кореї. Експорт кукурудзи знижений в прогнозі для Аргентині і Бразилії, але піднятий для України. Збільшення імпорту ячменю і сорго очікується в Китаї. Експорт ячменю підвищений для Канади і України.

Світові перехідні залишки кукурудзи прогнозуються на 0,9 млн тонн більше попереднього прогнозу на рівні 191,5 млн тонн, зниження американського виробництва більш ніж компенсоване збільшенням виробництва в Мексиці, Бразилії, Україні, Китаї і Аргентині.

Прогнозований діапазон внутрішніх закупівельних цін кукурудзи для американських фермерів підвищується на 10 центів і буде складати від $3,20 до $3,80 за бушель (від $126 до $150 за тонну), діапазон цін на сорго підвищується на 20 центів і коливатиметься від $3,15 до $3,75 за бушель (від $124 до $148 за тонну).

Загальний врожай в Україні оцінюється USDA на рівні 62,3 млн тонн, у тому числі 27 млн тонн кукурудзи (+2 млн тонн до жовтневого прогнозу) й 24,5 млн тонн пшениці (без змін). Нагадаємо, що станом на 12 листопада в країні зібрано 60,4 млн тонн зернових і зернобобових культур.