Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

USDA знову підвищило оцінку світового врожаю

USDA знову підвищило оцінку світового врожаюНовий світовий рекорд виробництва зернових в світі в розмірі 1997,5 млн тонн прогнозує Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму грудневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), що на 2,3 млн тонн більше уточненого рекорду минулого року, який склав 1995,2 млн тонн. Нові орієнтири виробництва пшениці сягають 722,18 млн тонн, що на 7,4 млн тонн більше ніж в минулому МР. Показник виробництва фуражних зернових на 5 млн тонн не досягає минулорічного рекорду та складає 1275,3 млн тонн.

Збільшення прогнозів виробництва пшениці з 719,86 до 722,18 млн.т обумовлене зростанням виробництва зернової в Канаді на 1,8 млн тонн і в Казахстані на 0,4 млн тонн, обидва збільшення зроблені на базі офіційних даних від влади країн. Об’єми світової торгівлі збільшені на 3,1 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом і складають 158 млн тонн.

Експорт зріс на 1 млн тонн для ЄС и по 0,5 млн тонн для кожної із країн – Канади, Ірану і Казахстану. Збільшення прогнозів експорту для ЄС обумовлене конкурентоспроможними цінами та швидкими темпами продажів. Збільшення прогнозів експорту в Канаді та Казахстані обумовлені збільшенням врожаїв в країнах. Експорт Ірану збільшений завдяки збільшенню об’ємів експорту муки в сусідні країни. В наслідок збільшення конкуренції з боку Європейського Союзу експорт для Росії знижений на 0,5 млн тонн. Імпорт зернової збільшений для Єгипту на 0,5 млн тонн. Менші збільшення імпорту пшениці прогнозуються для Бангладеш, Йорданії, Колумбії, Ефіопії та Узбекистану.

Прогноз світового споживання пшениці незначно знизився, до 712,58 млн тонн. Найбільшою зміною є 1,5 млн тонн зменшення споживання пшениці для харчових цілей в ЄС завдяки збільшенню поставок фуражної пшениці і зростанню експорту. Світові перехідні залишки прогнозуються на 2,0 млн тонн вище порівняно з попереднім прогнозом (на рівні 194,9 млн тонн), в основному завдяки підвищенню їх в Канаді, ЄС та Росії.

Середня внутрішня закупівельна ціна пшениці для американських фермерів підвищується порівняно з попереднім прогнозом і складе від $5,80 до $6,20 за бушель (від $213 до $228 за тонну).

Збільшення прогнозів виробництва фуражних зернових з 1273,77 до 1275,32 млн.т порівняно з попереднім прогнозом обумовлене збільшенням виробництва кукурудзи в Китаї і ЄС, збільшенням виробництва жита в Росії, і більш високими очікуваннями виробництва вівсу в Канаді, що більш ніж компенсує зниження очікуваного виробництва кукурудзи і ячменю в Аргентині. Збільшення прогнозуються в значній мірі відображаючи останні офіційні оцінки урядів і результати збору врожаїв.

Глобальне споживання фуражних зернових в 2014/15 МР зростає на 2,5 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом до 1257,68 млн тонн в основному за рахунок споживання ячменю і фуражних зернових в ЄС і збільшення використання сорго в Китаї.

Світова торгівля фуражним зерном залишилась в основному без змін на рівні 1484 млн тонн. Імпорт кукурудзи Китаєм знижений, але для Китаю піднятий імпорт сорго. Зниження імпорту сорго Японією компенсує збільшення імпорту сорго Китаєм. Імпорт ячменю збільшено для Саудівської Аравії. Експорт ячменю знижений для Аргентині, але частково це зниження компенсоване збільшенням експорту ЄС. Світовий експорт кукурудзи злегка знижений до 112,34 млн тонн в наслідок його зниження в Аргентині, яке частково компенсовано тільки збільшенням експорту В'єтнамом.

Світові кінцеві залишки кукурудзи прогнозуються на 0,7 млн тонн вище порівняно з попереднім прогнозом (на рівні 192,2 млн тонн) в основному за рахунок великого врожаю кукурудзи в Китаї. Невеликі скорочення залишків зернової в США і в ЄС частково компенсують зростання врожаю в Китаї.

Прогнозований діапазон внутрішніх закупівельних цін на кукурудзу для американських фермерів не змінився порівняно з попереднім місяцем і становить від $3,20 до $3,80 за бушель (від $124 до $150 за тонну). Ціновий діапазон цін для сорго піднятий на 5 центів на обох кінцях діапазону і дорівнює ціновому діапазону кукурудзи. Ціну на сорго підтримує попит з боку Китаю.

Для України USDA прогнозує виробництво зернових на рівні 62,3 млн тонн, зокрема 24,5 млн тонн пшениці й 27 млн тонн кукурудзи (без змін). За даними Міністерства аграрної політики і продовольства України станом на 12 грудня в Україні зібрано 64,2 млн тонн зернових та зернобобових культур.