Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

USDA зменшило прогноз світового врожаю зерна нижче 2 млрд тонн

USDA зменшило прогноз світового врожаю зерна нижче 2 млрд тоннДля досягнення двохмільярдного обсягу світовому виробництву не вистачає тільки 210 тис тонн - такі прогнози опубліковано в  березневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерство сільського господарства США (USDA). Порівняно з лютневим прогнозом USDA зменшило прогноз світового виробництва.

Прогнозовані обсяги світового виробництва пшениці порівняно з прогнозом минулого місяця в звіті WASDE знижені на 270 тис тонн до 724,76 млн тонн. Обсяги світової торгівлі пшеницею у 2014/15 МР також незначно, на 240 тис тонн, знижені порівняно з попереднім прогнозом до 912,25 млн тонн. Сталось це головним чином із-за скорочення обсягів виробництва зернової в Бразилії, яке частково компенсується збільшенням врожаю в Білорусії. Обидві зміни зроблені на базі оновлених статистичних даних держав.

Експорт пшениці збільшується на 0,5 млн тонн до 160,6 млн тонн в основному за рахунок зростання експорту ЄС, який пришвидшив відвантажування та ліцензування. По 0,3 млн тонн збільшення обсягу імпорту зернової прогнозується в Марокко, Філіппінах і Таїланді. На 0,2 млн тонн імпорт збільшений в Йорданії і во В'єтнамі, і 0,1 млн тонн збільшення імпорту очікується в Саудівській Аравії та Еквадорі. Ці зростання частково компенсуються скороченням обсягу імпорту по 0,3 млн тонн в Алжирі, Сирії, і Ємені. Скорочення імпорту на 0,2 млн тонн прогнозується в Лівії, і 0,1 млн тонн скорочення обсягів імпорту очікується в Ізраїлі і Японії.

Світове споживання пшениці також незначно знижено за рахунок зниження харчового споживання зернової, що частково компенсується збільшенням споживання фуражної пшениці. Найбільші скорочення харчового використання пшениці очікуються у Бразилії, Індії і Сирії (по 0,3 млн тонн в кожній із країн), Лівії і Ємені (по 0,2 млн тонн). Використання фуражної пшениці збільшиться на 0,5 млн тонн в Австралії, і на 0,2 млн тонн в Таїланді. Це збільшення частково буде компенсуватися скороченням споживання фуражної пшениці на 0,2 млн тонн в Ізраїлі.

Після усіх вищезгаданих переоцінок виробництва й споживання пшениці, кінцеві залишки зернової залишились майже без змін - 197,71 млн тонн (попередня оцінка - 197,85 млн тонн). Внутрішня закупівельна ціна пшениці для американських фермерів очікується в діапазоні від $5,9 до $6,1 за бушель (від $217 до $224 за тонну).

Світове виробництво фуражних зернових передбачається в обсязі 1275,03 млн тонн, що на 460 тис тонн менше прогнозу минулого місяця. Зокрема, врожай кукурудзи очікується на рівні 989,66 млн тонн, що на 1,63 млн тонн нижче попереднього прогнозу. Скорочення виробництва кукурудзи в Південній Африці і Білорусі лише частково компенсоване збільшенням виробництва зернової в Аргентині. Врожай кукурудзи в Південній Африці в наслідок засухи і періодичної спеки, особливо в західному і центральному регіонах зростання кукурудзи, які в лютому співпали з запиленням кукурудзи, знижений на 2,0 млн тонн. Виробництво зернової в Аргентині підвищується на 0,5 млн тонн, зокрема невелике зниження збиральної площі більш ніж компенсується збільшенням врожайності зернової в наслідок достатнього зволоження ґрунту.

Інші великі зміни у виробництві фуражних зернових у 2014/15 МР включають в себе збільшення на 0,5 млн тонн виробництва проса в Індії, збільшення на 0,4 мільйона тонн виробництва ячменю в Австралії і по 0,2 мільйона тонн збільшується виробництва ячменю і жита в Білорусі.

Внутрішні закупівельні ціни для американських фермерів на ячмінь прогнозуються в діапазоні від $5,20 до $5,50 за бушель ($239 -$253 за тонну). Як констатують експерти авторитетних видань така культура, як сорго стала популярною в поточному сезоні серед американських фермерів, зокрема завдяки імпортним закупівлям Китаю, тому діапазоні цін на сорго, є вищими ніж на кукурудзу. Так діапазон цін для сорго прогнозується від $3,70 до $4,10 ($146-$161 за тонну), ціни на кукурудзу прогнозуються в діапазоні від $3,50 до $3,90 за бушель ($138-$154 за тонну).

Щодо прогнозів по Україні, то прогнози 2014/15 МР залишились без змін. Виробництво пшениці прогнозується на рівні 24,75 млн тонн, експорт - 11 млн тонн, кінцеві залишки 5,47 млн тонн; по кукурудзі 28,45 млн тонн виробництво, 18 млн тонн - експорт й 2,34 млн тонн залишки.