Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Врожай зерна в світі перевищить 2 млрд тонн - USDA

Врожай зерна в світи перевищить 2 млрд тонн - USDAБільш оптимістичніший, ніж у березні, звіт з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) Міністерство сільського господарства США (USDA) опублікувало в квітні. 2007 млн тонн в 2014/15 МР - очікуваний світовий врожай зернових в останньому прогнозі цього авторитетного джерела, що майже на 7 млн тонн більше попереднього прогнозу.

Зокрема, світовий обсяг виробництва пшениці прогнозується на рівні 726,5 млн тонн, що на 1,7 млн. тонн більше попереднього прогнозу. Найбільше зростання виробництва в розмірі 0,8 млн тонн відбувається за рахунок внеску ЄС, збільшення зроблено на базі офіційних даних країни. На 0,5 млн тонн очікується збільшення виробництва зернової в Пакистані.

Світовий імпорт пшениці для 2014/15 МР також піднятий на 1,5 мільйона тонн до 158,96 млн тонн, в основному за рахунок його зростання в шести африканських країнах: Бенін, Малаві, Малі, Намібія, Руанда і Уганда.

Також очікується зростання світового експорту зернової на 1,5 млн тонн до 162,3 млн тонн. Найбільші темпи росту експорту демонструє ЄС. В поточному прогнозі експорт ЄС збільшено на 2 млн тонн до рекордних 33,5 млн тонн. Як і в минулому місяці, на пришвидшення експорту впливають конкурентоспроможність постачань ЄС до ключових ринків на Близькому Сході і в Північній Африці, а також прискорення видачі ліцензій. Обсяги експорту збільшені в Канаді, завдяки пришвидшенню його темпів. Не дивлячись на впроваджене експортне мито, обсяг експорту на 0,5 млн тонн збільшений і для Росії, за рахунок збільшення постачань невеликими партіями. Аргентина, навпаки, в наслідок уповільнення темпів експорту знижує його обсяг на 1 млн. тонн.

Внутрішня закупівельна ціна на пшеницю для американських фермерів очікується в діапазоні від $6 до $6,1 за бушель (від $221 до $224 за тонну).

Виробництво фуражних зернових в світі очікується на рівні 1280,3 млн тонн, що на 5,2 млн тонн більше, ніж у минулому прогнозі, у тому числі кукурудзи - 992 млн. тонн. Світова пропозиція фуражних зернових також прогнозуються на 4,2 млн тонн більше, порівняно з попереднім прогнозом, на рівні 1488 млн тонн, причому більша частина зростання відображає збільшення поставок сорго і просо в Судані. Також очікується ряд дрібніших змін в поставках кукурудзи, сорго та виробництва проса в ряді інших країн Африки на південь від Сахари. Виробництво кукурудзи підвищується для Сербії, Мексики та Аргентини, на 0,9 млн тонн, 0,8 млн тонн і 0,5 млн тонн, відповідно.

Внутрішня закупівельна ціна для американських фермерів на кукурудзу очікується в діапазоні від $3,6 до $3,9 за бушель (від $142 до $154 за тонну). Як повідомлялось раніше, в зв'язку зі збільшенням попиту на сорго в Китаї, в США ця культура набирає популярність, що демонструє і внутрішня закупівельна ціна культури для американських фермерів, що знаходиться в діапазоні від $3,9 до $4,2 за бушель (від $154 до $165 за тонну), тобто ціна на сорго вища за ціну на кукурудзу.

Щодо України, то прогнози USDA залишились незмінними. Експорт пшениці очікується на ріні 11 млн тонн, експорт фуражних зернових - 22,39 млн тонн, включно з 18 млн тонн кукурудзи, загалом 33,39 млн. тонн. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства України станом на 9 квітня обсяги експортованих та підготовлених до експорту зернових складають 27,6 млн тонн, зокрема пшениці  9,8 млн тонн, ячменю – 4,3 млн тонн та кукурудзи – 13,4 млн тонн.