Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Прогноз світового виробництва зерна перевищує 2 мільярди тонн

USDAСвітовий врожай у розмірі 2003 млн тонн прогнозує Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму серпневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE) у 2015/16 сезоні. Зокрема, виробництво пшениці очікується в розмірі 726 млн тонн, прогнозний обсяг фуражних зернових знаходиться на рівні 1277 млн тонн.

Таким чином, порівняно з прогнозом минулого місяця обсяг світового виробництва збільшений загалом на 6 млн тонн - виробництво пшениці на 4 млн тонн й фуражних зернових на 2 млн тонн.

Згідно звіту WASDE-544 глобальні поставки пшениці для 2015/16 МР зросли на 2,2 млн тонн порівняно з минулим прогнозом до 936,2 млн тонн, насамперед за рахунок збільшення виробництва в країнах СНД і в Туреччині. Незважаючи на посуху восени минулого року, обсяг виробництва пшениці в Росії і Україні є кращим, ніж очікувалося раніше. Погодні умови в Росії і Казахстані в районах вирощування ярої пшениці залишаються благоприємними. Ці збільшення частково компенсуються зниженням прогнозу виробництва зернової на 1 млн тонн для Канади, через посушливі умови в західних преріях. Також на 0,4 млн тонн до 11,1 млн зменшений прогноз виробництва зернової для Аргентини.

Світовий експорт незначно знижений на базі зменшення експорту Канади із-за зменшення врожаю, а також зменшення експорту очікують в Аргентині із-за зменшення врожаю і уповільнення відвантажень, експорт знижений і для Сполучених Штатів. Зниження світового імпорту в основному за рахунок мільйонного зниження для Ірану компенсується відповідним мільйонним збільшенням для Марокко. На зниження імпорту Іраном вплинуло нещодавно введене імпортне мито, збільшення для Марокко основане на базі даних Міністерства сільського господарства країни.

Кінцеві залишки пшениці зросли на 1,7 млн ​​тонн до рекордних 221,5 млн тонн. Прогнозована в серпні внутрішня закупівельна ціна для американських фермерів на пшеницю складе від $4,65 до $5,55 за бушель (від $171 до $204 за тонну). Місяць тому корідор цін був $4,75-$5,75.

Глобальні поставки фуражних зернових у 2015/16 МР прогнозуються на 4,8 млн тонн вище, ніж у попередньому прогнозі - на рівні майже 1506 млн тонн. Це сталося завдяки 3 мільйонному збільшенню початкових запасів до 232 млн тонн і збільшення в 1,8 млн тонн виробництва фуражного зерна.

Початкові запаси кукурудзи прогнозуються вище завдяки збільшенню обсягу виробництва зернової за результатами попереднього 2014/15 МР у Бразилії, Мексиці і Аргентині, і збільшення імпорту Китаю, ЄС, Південної Кореї та Мексики. Прогноз щодо загального світового обсягу виробництва кукурудзи знижений порівняно з попереднім звітом на 1,5 млн тонн до 985,6 млн тонн.

Найбільша країна-виробник кукурудзи – США збільшить своє виробництво до 347,6 млн тонн, або біля 35% світового виробництва. В інших країнах виробництво кукурудзи в 2015/16 МР зменшиться на 5,5 млн тонн зі зниженням для Китаю, ЄС і Сербії, яке лише частково компенсується збільшенням виробництва зернової в Бразилії, Україні та Росії.

Прогноз світового виробництва ячменю в серпні збільшений завдяки збільшенню врожаїв в Україні і Марокко, які переважують скорочення в Канаді.

Глобальне споживання фуражних зернових у 2015/16 МР незначно знижене до 1282 млн тонн, що обумовлено скороченням використання кукурудзи в тваринництві у ЄС, Китаї та Україні, та зростанням використання пшениці на фураж, яке очікується в ЄС і Україні, і збільшенню використання кормового сорго в Китаї.

Світова торгівля фуражними зерновими збільшена зі зростанням імпорту кукурудзи у ЄС, імпорту ячменю у Саудівській Аравії, та імпорту сорго у Китаї. Експорт кукурудзи збільшується для Україні, Бразилії та Росії завдяки збільшенню врожаїв. Експорт кукурудзи зменшується для Сербії, ЄС і США. Експорт ячменю збільшується для України, але зменшується для Канади. Експорт сорго піднятий для Сполучених Штатів завдяки рясному врожаю.

Світові кінцеві залишки фуражних зернових для 2015/16 МР підняті в цьому місяці до 227 млн тонн зі збільшенням на 5,1 млн тонн залишків кукурудзи в основному за рахунок високих запасів у США, Бразилії та Мексиці.

Прогнозована внутрішня закупівельна ціна для американських фермерів на кукурудзу очікується на 10 центів нижче на обох кінцях діапазону від $3,35 до $3,95 за бушель (від $132 до $156 за тонну). Це в середній точці діапазону на 5 центів нижче від ціни 2014/15 МР, що спостерігалась в діапазоні $3,65 до $3,75 за бушель ($144-$148 за тонну).