Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

USDA скоротило прогноз виробництва кукурудзи в 2015/16 МР

USDA скоротили прогнози світового виробництва кукурудзи в 2016/18 МРПерший прогноз у 2016 році оприлюднило Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму січневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE). Очікуваний світовий врожай зернових у 2015/16 МР складе 1997 млн тонн, зокрема 735 млн тонн пшениці і 1262 млн тонн фуражних зернових.

В поточному прогнозі очікується, що світове виробництво пшениці залишиться на рекордно високому рівні, і збільшиться порівняно з попереднім прогнозом на 0,5 млн тонн. Найбільше зростання врожаїв зернової прогнозується в Росії і Пакистані, по 0,5 млн тонн в кожній країні. Збільшення врожаїв зернової на 0,3 млн тонн очікується і в країнах ЄС. Вищезгадане зростання частково компенсується скороченням виробництва на 0,7 млн тонн в Уругваї і скороченням на 0,4 млн тонн в Бразилії. Прогнози зниження врожаїв в вищезгаданих країнах базуються на оновлених державних статистичних даних і відображають ймовірне пошкодження врожаю від надмірних опадів.

Середня закупівельна ціна пшениці для американських фермерів прогнозується в діапазоні від $4,90 до $5,10 за бушель, або $180-$187 за тонну.

Прогнозується зменшення світового постачання фуражних зернових на 6,8 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом до 1505 млн тонн. Скорочення обумовлене зниженням прогнозу виробництва кукурудзи в Південній Африці і Сполучених Штатах, а також зниженням виробництва жита в Росії. В наслідок спеки і сухості в грудні експерти продовжують прогнозувати скорочення врожайності і ймовірності успішного посіву для Південної Африки, зокрема, у західних областях країни. Загалом виробництво кукурудзи в регіоні знижено на 4 млн тонн. Виробництво кукурудзи в Росії знижено на 0,5 млн тонн внаслідок очікуваного зниження врожайності і площі посівів. В свою чергу збільшення площі посівів кукурудзи, що очікується в України, компенсує зниження на 0,5 млн тонн.

Світовий імпорт фуражних зернових у 2015/16 МР зріс до 161,3 млн тонн через збільшення в Південно-Африканській Республіці, Мексиці та Перу. Прогнозуємий імпорт знижений для Китаю і Саудівської Аравії. Прогноз експорту фуражних зернових збільшений для Бразилії, Мексики і України, знижений в Південній Африці, Індії та Росії.

Світові запаси кукурудзи за поточними прогнозами будуть на 2,9 млн тонн нижчими порівняно з попередніми прогнозами і складуть 209 млн тонн. Основні скорочення запасів очікуються в Бразилії, Китаї, Південній Африці, Пакистані, Росії, Аргентині, і Саудівській Аравії. Світові перехідні залишки кукурудзи залишаються рекордно високими, однак, більше половини цих запасів знаходиться в Китаї.

Прогнозований діапазон середніх цін на кукурудзу сезону 2015/16 для американських фермерів складе від $3,30 до $3,90 за бушель ($130-$154 за тонну). Ціна на сорго очікується в діапазоні від $3,05 до $3,55 за бушель, або від $120 до $140 за тонну.

Публікація звіту викликала зростання котирувань на Чиказькій біржі на кукурудзу з 3,52 $/бушель до 3,64 $/бушель або 143 $/т (на цій відмітці закрився торговельний день 15 січня). Ціни на пшеницю також зросли з 4,7 до 4,8 доларів за бушель в день публікації, але закрили день 15 січня на відмітці 4,74 $/бушель (174 $/т).