Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

На Чиказькій біржі зросли ціни на зернові після виходу квітневого звіту USDA

На Чиказькій біржі зросли ціни на зернові після виходу квітневого звіту USDAПісля публікації звіту USDA, на протязі доби, котирування кукурудзяних ф’ючерсів на Чиказькій біржі зросли з $3,57 за бушель до $3,66 за бушель, тобто з $140 до $144 за тонну. Котирування ф’ючерсів м’яких сортів пшениці збільшились з $4,47 за бушель до $4,56 за бушель або з $164 до $168 за тонну. Ф’ючерси на поставку твердих сортів пшениці також продемонстрували невелике підвищення з $4,44 до $4,49 за бушель, тобто з $163 до $165 за тонну.

Ци викликано тим, що в своєму квітневу звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), Міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує світовий обсяг виробництва зернових на рівні 1995 млн тонн, що на 2 млн тонн нижче попереднього прогнозу. Зокрема очікується збір 733 млн тонн пшениці і 1261 млн тонн фуражних зернових. Прогнози по врожаю кукурудзи також збільшені до 972 млн тонн.

Детальніше по пшениці в квітневому звіті - глобальні поставки пшениці у 2015/16 МР зростають порівняно з попереднім прогнозом на 1,0 млн тонн в основному в наслідок підвищення виробництва. Виробництво зернової в ЄС збільшиться на 1,5 млн тонн до рекордних 160 млн тонн, в Аргентині збільшиться на 0,3 мільйона тонн до 11,3 млн тонн. Прогнози по вищезгаданим країнам зроблені на основі оновлених даних їх урядів. Частково компенсує зростання - скорочення на 0,6 млн тонн виробництва пшениці в Ефіопії, і зниження на 0,4 мільйона тонн в Пакистані.

Світовий експорт зернової збільшиться на 0,4 мільйона тонн до 163 млн тонн. Світове споживання пшениці знизиться на 0,7 млн тонн за рахунок зниження споживання як для кормових, так і для харчових цілей. З ростом поставок і зниженням використання, світові запаси зростають на 1,7 млн тонн до 239 млн тонн, і залишаються рекордно великими.

Завдяки своєчасним дощам в лютому і березні, що компенсували посушливий січень, виробництво кукурудзи і ячменю збільшилося для Аргентини на 1 млн тонн і 0,6 млн тонн відповідно. Виробництво сорго знижене на 3,1 млн тонн для Судану і 1,2 мільйона тонн для Ефіопії в наслідок Ель-Ніньо.

Глобальний експорт фуражних зернових збільшився на 3,5 млн тонн порівняно з попереднім прогнозом до 164 млн тонн, тобто збільшення експорту кукурудзи і ячменю більш ніж компенсувало невелике зниження експорту сорго.