Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Чи бути рекордному врожаю кукурудзи в Україні?

В Україні почались жнива олійних культурПрогноз врожаю кукурудзи порядку 30 млн тонн, що може стати абсолютним рекордом для України активно обговорюється експертами. Такий прогноз зробили аналітики асоціації "Український клуб аграрного бізнесу". Інші експерти наголошують на потенційних проблемах з якістю зернової, що може призвести до скорочення врожаю в заліковій вазі.

Аналітики УКАБ констатують, що достатня кількість опадів у липні та серпні поточного сезону створили сприятливі передумови для формування врожайності кукурудзи в Україні.

Також прогноз врожаю кукурудзи в Україні у розмірі 31 млн тонн був опублікований в серпневому звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), автором якого є авторитетне джерело прогнозів Міністерство сільського господарства США (USDA).

Варто відзначити, що паралельно з оптимістичними думками існує думка про те, що несприятливі погодні умови, спочатку дощі, потім засуха, призвели до розвитку низки хвороб кукурудзи , що в свою чергу призвело до погіршення якісних та кількісних показників урожаю пізніх культур у поточному сезоні. Таку думку висловили експерти одного з найбільших зернотрейдерів України- компанії "Нібулон".

Також експерти наголошують, що кукурудза -це культура, яку неможливо зберігати в умовах господарств, вона потребує доопрацювання на стаціонарному зерновому обладнанні на лінійних елеваторах. Як, повідомлялось раніше, в Україні існує певна нестача елеваторних потужностей. Що, за думкою експертів, може призвести до повторення ситуації 2016 року, коли велика частина щедрого врожаю залишилася на полях.

Згідно з даними офіційної статистики, найбільший врожай кукурдзи на зерно було зібрано в 2013 році - 30949,6 тис. тонн. В минулому році вал зернової склав 24668,8 тис. тонн.