Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Офіційний прогноз виробництва зернових в Україні збільшено

Офіційний прогноз виробництва зернових в Україні збільшено63,1 млн тонн зернових – новий офіційний прогноз виробництва зернових в Україні в поточному маркетинговому році. Очікується, що зростання врожаю в країні забезпечить група пізніх зернових. Попри далекі від оптимальних погодні умови, якість зібраного врожаю не викликає занепокоєння в профільному міністерстві. Також очікується зростання обсягу експорту зернових до 42 млн тонн.

Такі дані повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України. Попередня оцінка виробництва зерна від Міністерства дорівлювала 60 млн. тонн, тобто проноз збільшено на 3,1 млн. тонн. Врожай-2018 (джерело: Мінагрополітики)

Як повідомлялось раніше, поточний рекорд виробництва зернових в Україні складає 66 млн тонн, він був досягнутий у 2016 році. Якщо прогнози справдяться, то в країні очікується третій за розміром врожай за всю її історію. Прогнозуємий показник експорту в поточному маркетинговому році може зайняти почесне друге місце після попереднього рекорду експорту, що був встановлений у 2016/17МР, і складав 43,8 млн тонн.

Нагадаємо, що до офіційного збільшення прогнозів виробництва зернових в Україні думки експертів розділилися. Однак, авторитетне джерело прогнозів Міністерство сільського господарства США (USDA), а зараз вже і профільне міністерство країни прогнозують збільшення загального врожаю.

Також Міністерство аграрної політики та продовольства України інформує про те, що станом на 11 вересня аграріями України вже намолочено 35,5 млн тонн зернових та зернобобових культур врожаю поточного маркетингового року. Середня поточна врожайність складає 3,48 т/га, врожай зібрано майже з 70% запланованих до збирання площ.