Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В жовтневому прогнозі обсяг світового виробництва зернових знижений на 6 млн тонн

В жовтневому прогнозі обсяг світового виробництва зернових знижений на 6 млн тонн2074 млн тонн зернових в світі прогнозує в жовтні авторитетне джерело прогнозів Міністерство сільського господарства США (USDA) в своєму звіті з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE). Зокрема майже 731 млн тонн пшениці і 1343 млн тонн фуражних зернових включно з 1068 млн тонн кукурудзи. Загальний обсяг виробництва нижчий за попередній прогноз на 6 млн тонн.

Прогноз виробництва пшениці знижений більше ніж на 2 млн тонн порівняно з попереднім періодом. Зменшений прогноз залишків пшениці на 2018/19 МР. Скорочення викликано перш за все скороченням виробництва зернової в Австралії та Росії. Виробництво пшениці в Австралії знизилось на 1,5 млн тонн до 18,5 млн. тонн - ці обсяги виробництва зернової в Австралії є найменшими з 2007/08 МР. Виробництво пшениці в Росії скоротилося на 1 млн. тонн до 70 млн. тонн. Прогноз по світовій торгівлі також знижений в наслідок зниження австралійського експорту на 1,0 млн. тонн до 13 млн. тонн. Світовий імпорт зменшується зі зниженням закупівель у Бангладеш, Азербайджані та Нігерії. Знижено також очікуваний обсяг споживання пшениці у 2018/19 МР головним чином в наслідок скорочення споживання в Азербайджані, Бангладеш, Нігерії та США. Світові кінцеві залишки також знижуються на 1,1 млн. тонн до 260,2 млн тонн, що на 5% менше рекорду минулого року.

Внутрішня закупівельна ціна на пшеницю для американських фермерів буде знаходитись в діапазоні від $4,80 до $5,40 за бушель або від $176 до $198 за тонну.

Світове виробництво фуражних зернових прогнозується нижче, ніж в минулому прогнозі на 3,8 млн. тонн. Зниження відбулось як за рахунок зниження виробництва в Сполучених Штатах так і зниження виробництва в Росії і Малаві. Зниження частково компенсується збільшенням прогнозов виробництва кукурудзи для Єгипту, Малі, Кенії, Канади, ЄС та Сербії. Очікується збільшення імпорту кукурудзи для Мексики та Ізраїлю. Кінцеві залишки кукурудзи збільшені в основному за рахунок збільшення їх для Мексики, Єгипту та Ірану, які частково компенсуються скороченням для Південної Африки та Туреччини. Глобальні запаси кукурудзи дорівняють 159,4 млн. тонн, що на 2,3 млн тонн вище попереднього прогнозу.

Внутрішня закупівельна ціна на кукурудзу для американських фермерів буде знаходитись в діапазоні від $3 до $4 за бушель або $118 до $157 за тонну.