Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Вперше за шість років світове споживання пшениці перевищило обсяг її виробництва

Вперше за шість років світове споживання пшениці перевищило обсяг її виробництваЕксперти видання TOP agraronline констатували, що на суто теоретичній основі, згідно існуючим прогнозам, світові запаси пшениці наприкінці 2018/19 МР зможуть покрити потреби чотирьох з половиною місяців споживання або 131 день. Як, повідомлялось раніше, світове виробництво пшениці в поточному маркетинговому році прогнозується на рівні 734 млн. тонн, що майже на 30 млн. тонн менше, ніж у попередньому маркетинговому році.

Вперше за шість років, обсяг виробництва пшениці в світі є нижчім за обсяг її споживання, який складає 746 мільйонів тонн. На 36 млн тонн нижче ніж у минулому році також очікується запас фуражних зернових в світі на рівні 334 млн тонн при виробництві 1373 млн тонн і споживанні 1408 млн тонн.

Як повідомлялось раніше, Україна розпочала поточний маркетинговий рік з запасами зернових нижчими ніж у минулому році - 8,32 млн тонн склали запаси зернових в Україні станом на 1 червня 2018 року. Зокрема запаси пшениці складали 2,74 млн тонн. Аналітики АПК-інформ в середині поточного року оцінили внутрішнє споживання зернових в Україні у 2018/2019 маркетинговому році на рівні 22 млн тонн, зокрема 12,6 млн тонн зернових для споживання на корми.

За підсумками поточного врожаю, в Україні зібрано 24,5 млн тонн пшениці, при рекордному врожаю зернових 70,1 млн тонн, що більш ніж втричі перевищує потреби внутрішнього споживання. За даними Міністерства продовольства і аграрної політики нашої країни, потреба внутрішнього ринку України в продовольчій пшениці складає 4,5 млн тонн, тобто в поточному році виробництво зернової перевищує потреби внутрішнього споживання в 5 разів.