Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Звіт USDA викликав коливання котирувань зернових на Чиказькій біржі

Звіт USDA викликав коливання котирувань зернових на Чиказькій біржіНа фоні очікування чергового звіту з оцінки світового виробництва сільськогосподарської продукції (WASDE), що кожного місяця публікується Міністерством сільського господарства (USDA) вчора котирування ф'ючерсів зернових на Чиказькій біржі стрімко знизились. Так котирування ф'ючерсів кукурудзи знизились з $3,93 за бушель або $155 за тонну до $3,80 за бушель або $150 за тонну. Котирування ф'ючерсів пшениці м'яких сортів знизились з $4,99 за бушель або $183 за тонну до $4,93 за бушель або $181 за тонну.

Котирування пшениці твердих сортів на Чиказькій біржі знизились з $4,11 за бушель або $151 за тонну до $4,03 за бушель або $148 за тонну. Сьогодні котирування почали підійматися і на ф'ючерси кукурудзи вони становлять $3,86 за бушель або $152 за тонну. Котирування ф'ючерсів пшениці м'яких сортів складають $4,97 за бушель або $182 за тонну. Котирування пшениці твердих сортів дорівнюють $4,09 за бушель або $150 за тонну.

Що до самого звіту USDA, то в жовтневому прогнозі очікуваний обсяг світового виробництва зернових не змінився порівняно з прогнозом в минулому місяці і склав 2162 млн тонн. Саме цей фактор вплинув на падіння котирувань - ринок очікував зменшення прогнозу виробництва кукурудзи в США.

Майже незмінним залишився прогноз щодо обсягу виробництва пшениці в світі на рівні 765,23 млн тонн порівняно з 765,53 в минулому прогнозі. Світове виробництво зернової знижується на 0,3 млн тонн. До зниження привело скорочення на 1,0 мільйон тонн врожаю пшениці в Австралії внаслідок посухи. Прогнози виробництва зернової в США знижуються на 0,5 мільйона тонн, а Канада та Сербія зменшать своє виробництво пшениці на 0,3 мільйона тонн кожна країна. Вищезгадані зниження частково компенсуються збільшенням виробництва на 1,0 мільйона тонн для ЄС та на 0,7 мільйона тонн для Туркменістану. Середня внутрішня закупівельна ціна на пшеницю для американських фермерів очікується на рівні $4,70 за бушель або $173 за тонну.

Прогноз по обсягу  виробництва фуражних зернових залишається майже незмінним на рівні 1396,7 млн тонн. Дещо знижений прогноз обсягу виробництва кукурудзи з 1104,88 млн тонн до 1104 млн тонн. Зниження прогнозів по виробництву кукурудзи відбулось в наслідок того, що  зростання прогнозів виробництва зернової в Росії більш ніж компенсується зниженням її врожаю в Єгипті та Сирії. Середня внутрішня закупівельна ціна на кукурудзу для американських фермерів збільшилась на 20 центів за бушель і в жовтні очікується на рівні $3,80 за бушель або $150 за тонну.

Щодо олійних культур, то в звіті виробництво соняшнику в Україні прогнозується в розмірі 14,5 млн тонн (-1 млн тонн до минулого звіту), оцінка врожаю в Росії залишається без змін на рівні 13 млн тонн (цей рівень виглядає песимістичним прогнозом на думку деяких аналітиків).