Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Мінекономрозвитку знизило прогноз виробництва зерна

Мінекономрозвитку знизило прогноз виробництва зернаЧерез дефіцит вологи та економічні чинники, зумовлені пандемією COVID-19, в 2020 році аграрії зберуть 60 млн тонн зернових та зернобобових культур - повідомляє Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Такі дані опубліковано на сайті МЕРТ. Попередній прогноз врожаю зернових, який можна знайти на сайті міністерства - це Консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021 роках: наслідки пандемії". Дослідження опубліковано на початку квітня, й в ньому врожай зернових у 2020 році оцінюється в 70,7 млн тонн. Тобто зниження оцінки відбулось на більш ніж 10 млн тонн.

Це найнижчий проноз врожаю зернових на 2020 рік, оприлюднений станом на сьогодні. Так, Інститут аграрної економіки оцінював врожай зернових та зернобобових культур в Україні у 2020 році в 67,4 млн тонн. За розрахунками Української зернової асоціації врожай пшениці, ячменю й кукурудзи мав скласти 68,06 млн тонн.

На початку квітня агенція АПК-Інформ давала досить оптимістичні прогнози - 72,2 млн тонн зерна. Вже в кінці квітня, УкрАгроКонсалт все ж оцінює врожай зернових на рівні тих же самих 70-73 млн тонн (в залежності від втрат пов'язаних з посухою).

Нагадаємо, в 2019 році було отримано новий рекордний врожай зерна - 75,2 млн тонн зернових при середній врожайності майже 5 т/га.