Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

IGC зменшила прогноз світового виробництва зернових на 2007/08 маркетинговий рік

В останньому огляді ринку опублікованому 24 січня IGC (Міжнародна рада по зерну) прогноз світового виробництва зернових в 2007/08 маркетинговому році (липень-червень) знижено на 2 млн. тонн до 1657 млн. тонн. Як говориться у звіті IGC, зниження викликане погіршенням прогнозів посівів кукурудзи в США і посушливої погодою в Аргентині. Прогноз світового споживання, навпаки, збільшено на 9 млн. тонн до 1676 млн. тонн через передбачуваного збільшення споживання зернових на фураж в США.

Кінцеві залишки прогнозуються на рівні 244 млн. тонн, що на 11 млн. тонн нижче прогнозів IGC зроблених в листопаді минулого року, і на 19 млн. менше кінцевих залишків 2006/07 маркетингового року. Кінцеві залишки в США і ЄС будуть особливо малі. За прогнозом IGC високі ціни на зернові не впливатимуть на міжнародну торгівлю зерновими, і її обсяг прогнозується на рівні 227 млн. тонн (плюс 2 млн. тонн в порівнянні з попереднім звітом). Зростання обсягів торгівлі обумовлюється підвищенням оцінок потреб ЄС у фуражному зерні.

Світове виробництво пшениці оцінений на рівні 603 млн. тонн, споживання - 611 млн. тонн (обидві цифри не змінилися з моменту листопадового звіту). Передбачувані кінцеві залишки в основних країнах-експортерах пшениці - Аргентина, Австралія, Канада, ЄС і США, складуть 25 млн. тонн (оцінка зменшена на 1 млн. тонн), що є мінімумом останні 30 років. Кінцеві залишки США - менше 8 млн. тонн є найнижчими з 40х років минулого століття. Загальні кінцеві залишки пшениці прогнозуються на рівні 110 млн. тонн (без змін).

Виробництво кукурудзи в 2007/08 сезоні складе за прогнозами 765 млн. тонн (мінус 2 млн. тонн). Оцінки виробництва кукурудзи зменшені для США та Аргентини, але збільшені для України та Китаю. Виберіть споживання збільшено на 8 млн. тонн до рекордних 770 млн. тонн (на 7% більше теж рекордного споживання в 2006/07 сезоні). Підвищення прогнозів викликано збільшенням потреб галузей свинарства і птахівництва в США, а також попитом на фуражну кукурудзу на Близькому Сході. Оцінка кінцевих залишків зменшена на 10 млн. тонн до 101 млн. т. Світова торгівля кукурудзою оцінена в рекордні 96 млн. т (плюс 1 млн. т), особливо високий імпорт ЄС в 10 млн. тонн, але потреби Близького Сходу теж ростуть. Експорт кукурудзи з США оцінено в рекордні 62 млн. т, що на 8 млн. т більше сезону 2006/07. Скасування компенсації ПДВ та введення експортного мита в Китаї скоротять продажу з 5 мнл. до 1,5 млн. тонн.

На 2008/09 маркетинговий рік IGC прогнозує збільшення посівних площ під пшеницею на 2,6% до 5,7 млн. га в порівнянні з 2007/08 сезоном. За умови нормальних погодних умов, світове виробництво пшениці оцінюється в рекордні 642 млн. т (плюс 40 млн. тонн, або 6,6%). Погодні умови для посівів озимих "грубих" зернових (ячмінь і т.п.) були сприятливі в країнах ЄС, але спостерігається недолік сніжного покриву в Росії та Україні. Оцінки посівів кукурудзи в США знижені на 5%, з-за віддачі переваги сої та пшениці, але думку IGC багато чого буде залежати від розвитку цінової ситуації в наступні місяці.