Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Хто продаватиме зерно до Єгипту замість України

Зернова Рада США (U.S. Grains Council) опублікувала аналіз дій Єгипту стосовно реекспорту української та австралійської пшениці та можливі переваги для американських торговців зерном.

Як повідомлялося раніше, прокуратура Єгипту 30 липня забракувала 45 000 тонн. пшениці українського та австралійського походження, яка прибула в порт міста Александрія.

В повідомленні Зернової Ради йдеться про те, що з 1992 року ця організація тісно працює з єгипетським посадовцями щодо налагодження належної роботи устаткування для інспектування зерна. Таку допомогу пов’язують з схожістю кордонів обох країн. Старший директор USGC з міжнародних питань Кріс Коррі зокрема зазначив, що "Ми змогли показати єгипетським інспекторам як США аналізує своє зерно на кордонах, ця модель ними використовується сьогодні".

Зернова Рада США - була заснована в 1960 році і є приватною некомерційною корпорацією, з дев’ятьма міжнародними представництвами та програмами в 50 країнах світу. Завдання Ради є розвиток експортних ринків для американських виробників ячменю, кукурудзи, сорго та інших продуктів.

Рада вважає, що гармонізація єгипетських та американських процедур відбору проб та аналізу є перевагою для ринку США.

"Цього року було декілька випадків пов’язаних з відмовою Єгипту приймати зерно з Бразилії та країн басейну Чорного моря, які не мають експортних стандартів на зерно. Допомагаючи Єгипту в впровадженні імпортних стандартів, як механізму гарантування безпеки імпортованих продуктів, США в такий спосіб відкриває для себе великий шматок ринку зернових. Це виграшна ситуація для обох країн" зазначає п. Коррі.

Поставки кукурудзи до Єгипту в червні 2009 року становили 435 000 тонн в порівнянні до 314 000 тонн імпортованих в червні роком раніше, а це приріст в 38%. На думку USGC найбільшими конкурентами США на ринку імпорту кукурудзи є Україна з 13%, Аргентина – 41% та Росія – 5%.

Директор представництва Зернової Ради в Єгипті Хусейн Соліман говорить: "Аналізуючи наявний та прогнозований рівень імпорту кукурудзи до Єгипту впродовж жовтня 2006 – жовтня 2009 років, можна припустити, що імпорт в 2009 році перевищить рівень 2006, 2007 та 2008 років та наблизиться до рівня 2005 року, який становив 4,8 мільйони тонн".

За ринки потрібно боротися там де вони формуються

В річному звіті Зерновї Ради США за 2008 рік наводяться досить цікаві дані про роботу цієї організації. Привертає увагу інформація про активну роботу Ради на міжнародному ринку зерна з країнами-потенційними імпортерами американських зернових.

Так, в Марокко проводились тренінги щодо інспекції зернових та сорго. Альянс з експорту продовольства та продуктів сільського господарства, в якому Рада відіграє ключову роль в В’єтнамі приймає участь в розробці закону щодо безпеки продуктів харчування. В Китаї ж за підтримки згаданого Альянсу створено веб-сайт китайською мовою, який деталізує законодавство США в сфері безпеки продуктів харчування. В Тайвані Рада проводила промоційні заходи щодо якісних показників американського ячменю, в Іраку приймає участь в реструктуризації галузі птахівництва з одночасним відкриттям дверей для зернової продукції зі США.

Крім того U.S. Grains Council активно приймала участь в підписанні прямих контрактів між виробниками та кінцевими споживачами американського пивовареного ячменю.

Загалом через звіт пролягає тема кінцевого споживача, оскільки саме він визначає, яка саме продукція та якої якості є затребуваною і буде користуватись попитом на ринку.

Щодо фінансування, то згідно фінансового звіту корпорації, Департамент сільського господарства США (USDA) є основним її донором, і 53 % від загального бюджету організації в 27 млн. дол. США покриває саме Уряд. Членські внески становлять 17% в грошовому еквіваленті та 10% в товарах та послугах.

На жаль на даний час про подібні інституції в Україні, які б просували українське зерно на світових ринках говорити не доводиться, попри те, що Україна входить в групу країн найбільших виробників та експортерів продовольства в світі.