Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Почалось завантаження першого зернового судна в молдавському порту Джурджулешть

Сьогодні почалось завантаження першого зернового судна "KAPTAN ADEM" на терміналі Джурджулешть (Молдова). Таким чином сусідня країна вперше в сучасні історії отримала безпосередній доступ до моря та можливість вести торговельну діяльність з використанням морських судів. Раніше Молдова користувалась переважно порами України (Рені, Ізмаїл, Одеса та ін).

Завантаження першого судна є логічним завершенням будівництва в Джурджулешть зернового терміналу, який було відкрито 24 липня 2009 року. Термінал побудовано компанією SC "Trans Cargo Terminal" SRL в співпраці з ICS "Danube Logistics" SRL. Потужність терміналу дозволяє приймати залізничним і автомобільним транспортом до 3 000 тонн зерна на добу, а також завантажувати морські судна об'ємом до 7 000 тонн зі швидкістю навантаження 300 тонн на годину.

Міжнародний Вільний Порт Джурджулешть (МСПД), єдиний порт Республіки Молдова доступний для морських суден, розташований на 133.8 кілометрі річки Дунай на півдні Молдови між Румунією та Україною. Порт Джурджулешть займає територію в 120 гектар, порт має статус вільної економічної зони і складається з нафтового терміналу, суховантажного порту та промислової зони.