Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна в трійці країн-лідерів з експорту зерна - СОТ

19 листопада 2009 року відбулося засідання сільськогосподарського комітету Світової організації торгівлі (СОТ). За оцінкою комітету, впродовж останніх 20 років експорт сільськогосподарської продукції в світі потроївся, а такі країни як Білорусь, Чилі, Китай, Індія, США та Україна прорвалися в країни-лідери з експорту певних позицій продовольчих товарів.

Комітет відзначив значний ріст експорту у 2007 році цукру і яловичини з Індії, знежиреного сухого молока з Білорусі, з США - вершкового й топленого масла, з Китаю - незбираного сухого молока, а з Чилі - фрукті та овочів. Україна відзначена як значний експортер зерна.

Так, за попередніми даними СОТ, у 2008/09 маркетинговому році Україна посіла третє місце в світі за експортом грубих зернових (ячмінь, кукурудза, овес, сорго та інші), поставивши за кордон 11,9 млн. тонн зерна. Перше та друге місця належать США (49,9 млн.т) та Аргентині (13,9 млн.т).

Крім того, Україна зайняла шосте місце за обсягом міжнародної торгівлі пшеницею та пшеничною мукою (12,9 млн.т). Перші п'ять місць за США (27 млн.т), ЄС-27 (24,7 млн.т), Канадою (18,3 млн.т), Росією (18,3 млн.т) та Австралією (13,5 млн.т).

Загалом, у 2008/09 сезоні Україні належить 10,7% світового експорту зерна і 9,5% продаж пшениці та борошна з неї.

Також СОТ повідомляє про те, що в 2007 році Україна займала шосте місце з експорту насіння олійних культур (експорт соняшникової олії, де Україна посідає перші місця, не підпадає під моніторинг СОТ) та знежиреного сухого молока і сьоме за експортом сиру.

Загальний обсяг світової торгівлі сільськогосподарськими товарами у 2007 році оцінюється СОТ в розмірі 573,5 млрд. доларів США, з яких 273,6 млрд. доларів США складає торгівля 13 с/г продуктами які підпадають під моніторинг СОТ пов'язаний з зобов'язаннями країн-членів СОТ щодо експортних субсидій.