Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Ціни на зернові попали під "прес" виробництва

Протягом січня відбулось суттєве зниження ф'ючерсів на основні зернові. Так на Чиказькі товарні біржі котирування пшениці на початку місяці повільно зростали й досягли максимуму 5,75 дол./буш (211 $/т). Але 12 січня, після публікації звіту Департаменту сільського господарства США (USDA) про збільшення оцінки світового виробництва й не райдужні перспективи експорту американської пшениці, котирування різко впали.

Так само повили себе й ф'ючерси на кукурудзу. Причина така же - високий врожай, й не тільки у світі, - за новими прогнозами USDA в цьому році Сполучені Штати зберуть найбільший врожай кукурудзи за всю свою історію - 13,2 млрд. бушелів (334 млн.т).

Ціни березневих ф'ючерсів на Чиказькі біржі (CME) продовжили своє падіння й після оголошення прогнозів USDA. В цілому, на кінець місяця котирування ф'ючерсів як на пшеницю, так й на кукурудзу впали на 17% в порівняні зі своїми максимумами за січень. Таким чином ціна березневого ф'ючерсу на пшеницю наближається до свого мінімуму, який було зафіксовано на початку жовтня 2009 року (біля 4,6 $/буш.). Щодо кукурудзи, то його поточні котирування поки що є вищими за мінімум, який було зафіксовано у вересні 2009 року (біля 3,2 $/буш.).

Подальша короткострокова перспектива для ф'ючерсів на пшеницю виглядає так, що без сильних негативних новин, ціна не буде падати нижче за поточний рівень. Щодо кукурудзи, то зниження цін можливе й залежить від успіху американської пшениці на тендерах.

На ринку України має відбутися певне коригування в сторону зниження цін на пшеницю групи Б й 6-го класу ("фуражна" група), а також на кукурудзу. Крім зовнішніх факторів (біржові котирування) негативний вплив також матимуть проблеми з поверненням трейдерам ПДВ й погодні умови, які ускладнюють експорт українського зерна.