Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

З 1 березня Казахстан має намір обмежити експорт зерна

За повідомленнями інформагентств, слідом за Росією Казахстан має намір з 1 березня ввести обмеження на експорт зерна. За словами міністра сільського господарства Казахстану Ахметжан Есімова мова не йде про повну заборону. "1 березня буде вжито заходів, до яких ми вдаємося іноді, зокрема, можуть бути введені мита на експорт зерна", - сказав міністр журналістам у понеділок в Астані.

Нагадаємо, що з 29 січня Росія встановила загороджувальне мито в розмірі 40% на експорт пшениці і меслин. Потім, у середині лютого була введена тимчасова заборона на експорт даних зернових в країни Митного союзу (Білорусь і Казахстан) для запобігання вивозу російського зерна через країни Митного союзу без сплати експортного мита.

Можливо, Казахстан встановить більш м'які обмеження. "У будь-якому випадку найближчим часом ми будемо обмежувати експорт, але про його заборону мова не йде, оскільки у нас є відповідні ресурси", - підкреслив Єсимов. Зі слів міністра Казахстан вже експортував 7 млн. тонн зернових і до нового врожаю експортний потенціал складає близько 3 млн. тонн зерна.

У 2007/2008 маркетинговому році Казахстан зібрав рекордний для пострадянського періоду урожай зернових - понад 20,1 млн. тонн у вазі після доробки.