Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Росія ввела тимчасову заборону на експорт зерна

Постановою Уряду РФ від 5 серпня 2010 року №599 з 15 серпня по 31 грудня 2010 року встановлено тимчасову заборону на вивіз з території Російської Федерації пшениці та меслину, ячменю, жита, кукурудзи, борошна пшеничного або пшенично-житнього. Заборона викликана аномально високою температурою й посухою в Росії. За оперативною інформацією Уряду РФ від посухи вже загинуло біля 10,7 млн.га посівів. Загальна посівна площа зернових й зернобобових під врожай 2010 року складала 43,6 млн.га, соняшнику - 7,2 млн.га. Тобто в Росії від посухи вже постраждало понад 20% посівів.

"У зв'язку з аномально високими температурами й посухою вважаю за доцільне ввести тимчасову заборону на експорт з території Російської Федерації зернових та інших сільгосптоварів, похідних від зерна. Так, у нас достатньо резервів - 9,5 млн тонн. Але нам треба не допустити зростання внутрішніх цін на продовольство в Російській Федерації, потрібно зберегти поголів'я худоби й потрібно формувати резерви майбутнього року" - заявив Путін на засіданні Президії Уряду РФ.

Внутрішній український ринок відреагував стрімким підвищенням закупівельних цін на 100-150 грн/т. У той же час, на ринку вже запроваджені додаткові митні процедури, які ускладнюють й здорожчують експорт зерна. Введення квотування або прямої заборони експорту, як це було в сезоні 2007/2008 суперечить правилам СОТ. Подальший розвиток ситуації на ринку в першу чергу залежить від точних даних щодо отриманого врожаю й балансу зернових в країні.