Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Ціни на світових сировинних біржах продовжують зростати

Ослаблення долара спонукає інвесторів шукати захисту від інфляції в сировинних товарах, що викликає значний приплив спекулятивних грошей на товарні ринки. На цьому тлі ціни на нафту, золото і зерно та інші товари продовжують своє зростання і демонструють нові рекорди.

Так з початку 2008 року ціна на нафту зросла приблизно на 16%, і на ранкових торгах у понеділок 18 березня ціна на нафту на Нью-йоркській товарній біржі досягла нового рекорду в 111,80 доларів за барель. Правда до кінця торговельного дня ціна опустилася на 4,5 долара.

Падінню сприяли дані про можливе уповільнення економіки США і як наслідок падіння споживання цієї сировини в країні. Що зайвий раз доводить важливість фундаментальних даних по балансу попиту та пропозиції товару при формуванні ціни.

Така ж картина спостерігається і з зростанням цін на зернові. 13 березня на Лондонській товарній біржі LIFFE ціна березневого ф'ючерсу на фуражну пшеницю досягала 192 футів стерлінгів за тонну. Травневий ф'ючерс на пшеницю на Чиказькій товарній біржі (Chicago Board of Trade) торгувався на рекордному рівні в 12,82 долара за тонну 12 березня.