Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Ціновий пузир на товарних ринках може лопнути

На думку аналітика Citigroup Тобіаса Левковича (Tobias Levkovich) ціновий пузир на товарних ринках може лопнути, що збільшує ризик інвестицій у видобувні й сільськогосподарські компанії.

На думку аналітика, ціни на товарних ринках (нафта, золото, с / г товари і т.п.) які досягли рекордних вершин за останній рік, можуть знизитися на фоні зменшення спекулятивного попиту на них і уповільнення світової економіки. Падіння цін піддає ризику інвестиції в сільське господарство, видобувну промисловість, обладнання для галузі енергетики та сфери послуг у цих областях.

Минулого тижня відбулося найзначніше падіння товарних ф'ючерсів за останні 50 років. Композитний індекс 19 товарних ф'ючерсів Reuters / Jefferies CRB Index знизився на 8,3%, що є найбільшим падінням як мінімум з 1956 року. Ознаки уповільнення світової економіки спричинять зменшення попиту на товарних ранках - таку думку висловив Міжнародний валютний фонд минулого тижня.

"Супер-цикл" зростання споживання, який підштовхує ціни вгору, був ідентифікований аналітиками Citigroup у лютому 2005 року. 17 березня ціни на золото досягли рекордної позначки в $ 1,033.90 за тройську унцію, нафта виросла до рекордних $ 111.80 за барель, ф'ючерс на фуражну пшеницю торгувалася на рівні 190 фунтів стерлінгів за тонну.

Потім було різке падіння - станом за 25 березня 2008р. ціни на нафту знизилися до $ 101 - $ 102 за барель, золото до $ 918 за тройську унцію. Падіння поки не торкнулося ціни на пшеницю - котирування на ф'ючерси на Лондонській біржі LIFFE торгуються на рівні 189 фунтів стерлінгів за тонну.