Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Котирування пшениці падають шостий день поспіль

Увесь минулий тиждень котирування ф'ючерсу на пшеницю на Чиказькі товарні біржі продовжували знижуватися. Початком стало публікація звіту USDА 9 листопада, який біржові гравці сприйняли досить негативно. За шість торговельних днів котирування знизились з максимуму минулої п'ятниці 9,16 дол./бушель до 8,38 дол./бушель - ціни закриття цієї п'ятниці (майже 30 дол. на тонні).

Нові оцінки попиту і пропозиції зерна USDА з'явився не на стільки песимістичними, як того очікував ринок. Наступного торговельного дня після публікації звіту, 12 листопада, ринок продовжив тенденцію п'ятниці не дивлячись на святковий день в США.

Котирування продовжували знижуватися у вівторок, 13 листопада. Йорданія, Ірак, Сирія, Японія, Тайвань оголосили нові тендери на закупівлю пшениці, але ринкові гравці не отримали інформації про перемогу на тендерах американського зерна.

Наступного дня, 14 листопада, біржові ціни впали знову навіть на фоні негативних оцінок стану посівів озимої пшениці. Так, згідно нового тижневого звіту, 36% посівів озимини в США знаходились в хорошому / відмінному стані проти 39% минулого тижня і 50% в минулому році, що є найгіршим показником з 1991 року. Знову ринок більше звернув увагу на низькі обсяги експорту зерна.

У четвер, 15 листопада, ринок отримав повідомлення, що саме американське зерно закупили на тендерах Японія і Тайвань. У той же час, Сирія, Йорданія, та Алжир закупили зерно з Європи та країн басейну Чорного моря. Ринок підтримала новина з України про зупинення експорту з 1 грудня. У відповідь Єгипет оголосив, що виключить Україну зі списку постачальників пшениці з 1 січня. Але цього не було достатньо, що б котирування пшениці пішли в гору.

Торговельна сесія п'ятниці закінчилась помірним зниженням через падіння цін на сою, сильний долар США і повільні темпи експорту. Сукупний обсяг експорту пшениці з США склав 48,7% від прогнозу USDA на 2012/2013 поточний маркетинговий рік в порівнянні з 5-річним середнім в 64,7%.

На відміну від біржових котирувань, внутрішні закупівельні ціни в Україні не змінилися. Так, на терміналі Нібулону в м.Миколаїв пшениця 6 клас купується за 2280 грн/т, по такі ціни вона закуповувалася і в кінці жовтня. Єдине, що з'явилося - це повідомлення про зупинення купівлі пшениці 21 листопада після 7:30.