Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

З 15 квітня Казахстан вводить заборону на експорт зерна пшениці

На засіданні Уряду Республіки Казахстан 15 квітня поточного року прийнято рішення про введення заборони на експорт зерна пшениці, без обмеження експорту борошна, на період до 1 вересня 2008 року, тобто, до нового врожаю.

Підставою для даного рішення стала необхідність забезпечення продовольчої безпеки країни, недопущення негативних наслідків для внутрішнього ринку в умовах суттєвого зростання цін на світовому зерновому ринку і дефіциту продовольчого зерна в світі.

Темпи експорту казахстанського зерна досягли рекордного рівня - понад 1,1 - 1,4 млн. тонн щомісяця. З урожаю 2007 року експортовано більше 8 млн. тонн зерна з урахуванням борошна в зерновому еквіваленті, і обсяги відвантажень наблизилися до рівня спочатку запланованих експортних можливостей країни, що складає близько 9 млн. тонн.

Станом на 10 квітня поточного року наявність зерна становить 8,1 млн. тонн, у тому числі продовольчого - 4,7 млн. тонн.

Розрахунки показують, що за вирахуванням зерна, необхідного на внутрішнє споживання (з урахуванням перехідного резерву), на сьогоднішній день експортний потенціал складає близько 1,2 млн. тонн продовольчого зерна, які при наявних темпах відвантаження можуть бути вивезені за межі країни протягом місяця.

У сформованій ситуації потрібно прийняття екстрених заходів регулювання зовнішньої торгівлі зерном пшениці.

Разом з тим, вільні обсяги зерна можуть бути реалізовані на експорт у вигляді борошна, що економічно доцільно, оскільки дозволить задіяти потужності підприємств борошномельної промисловості, а також зберегти ринки збуту казахстанської борошна.