Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Ціни на пшеницю демонструють тенденцію до зростання

Ціни на пшеницю демонструють тенденцію до зростанняНа минулому тижні Аргентина - один з найбільших світових експортерів пшениці, через несприятливі погодні умови скоротила прогноз виробництва зернової до 8,8 млн.т. Це суттєво менше за очікуваний врожай в 12 млн.т згідно останнього вересневого звіту Міністерства сільського господарства США (USDA). Загроза зменшення об'ємів пшениці на експортному ринку привела до стрімкого зростання котирувань на товарних біржах.

Також у минулу п'ятницю USDA опублікувало дані щодо експорту зерна з США. Хоч оголошені дані відносились до тижня з 20 по 26 вересня (це відбулось через тимчасове призупинення роботи деяких урядових установ), вони були досить оптимістичними. За звітний тиждень було продано 837,8 тис. тонн американської пшениці, що на 35% перевищило продажі за тиждень на 19 вересня й на 32% більш, ніж в середньому за чотири попередні тижні.

Сильні дощі в південній частині Бразилії, розмови про вищі, ніж очікувалось, ціни в Чорноморському регіоні, а також інформація про наміри Китаю купити пшеницю з Австралії, стали додатковими факторами, які допомогли підштовхнути ринок вгору.

В результаті, 18 жовтня котирування грудневого ф'ючерсу на м'яку червону озиму пшеницю (SRW) на Чиказькій товарні біржі (CME) зросли на майже 20 центів за бушель (біля $7,2 за тонну) до рівня $7,0575 за бушель пшениці (біля $259,3 за тонну), що є максимумом за більш ніж 3 місяці. Котирування твердої пшениці (HRW) в Канзас-Сіті зросли на $7,26 до $282,5 за тонну – рівня, який в останнє фіксувався на початку червня 2013 року.

На початку поточного тижня котирування на пшеницю не змогли захопити нові висоти. Дощі, що пройшли на вихідних у деяких посушливих районах Аргентини, розмови про перекупленність ринку та про те, що врожай в Аргентині може бути не таким поганим, як прогнозує уряд країни, очікування гарних погодних умов для озимих посівів в США – все це тиснуло на ціни. Крім того, біржові гравці фіксували прибуток з думкою, що американська пшениця стане менш конкурентоспроможною, якщо цінове ралі триватиме й надалі.

В Україні спостерігається певне зростання внутрішніх закупівельних цін на пшеницю. Так, на початок жовтня ціна на пшеницю 6 класу на умовах СРТ термінал "Нібулон" в Миколаєві складала 1710 грн/т, що було на 1,7 % вище за максимальну ціну вересня (1680 грн/т). А з 22 жовтня пшениця купується вже за 1770 грн/т, що є найвищою ціною з січня поточного року. Ціни на пшеницю 3 класу групи А все ще залишаються стабільними й починаючи із серпня тримаються на рівні 1850 грн за тонну.