Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Квотування експорту зерна все ж збережено

Епопея з квотами з квотами триває - всупереч недавнім заявам Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про скасування квот на експорт зерна, дія постанови КМУ № 1179 від 26 вересня 2007 було продовжено до 01 липня 2008 року. Так мовиться в новій постанові Кабінету № 418 від 23 квітня 2008.

У той же час нова постанова передбачає істотне збільшення квот - для пшениці в шість разів - з 200 до 1200 тис. тон, для ячменю трохи скромніше - з 400 до 900 тисяч тон.

Крім збільшення квот уряд спробував прискорити і уточнити процедуру видачі ліцензій. Так термін розгляду заявки скорочений з 21 до 11 календарних днів; Мінагрополітики зобов'язане видати документ, що підтверджує наявність с / г продукції, протягом одного дня; з переліку документів, які подаються разом із заявкою на видачу ліцензії, виключено довідку митниці про обсяг експорту за останні 3 роки; не наступний день після прийому документів від експортерів вони подаються Мінекономіки комісії на розгляд.

Ще одне важливе нововведення - видача ліцензій здійснюється пропорційно обсягам, зазначеним експортерами в їхніх заявках (раніше 80% від квоти видавалося експортерам з 3х річним «досвідом», а 20% - новачкам). Квоти зменшуються на розмір вже розподілених обсягів; нерозподілені квоти підлягають повторному розподілу.

З попередньої версії постанови виключений пункт, який говорить, що рішення комісії носить лише рекомендаційний характер. Ну і нарешті в персональному складі самої комісії були внесені деякі зміни.