Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Розподілено квоти на експорт 1 млн. тонн пшениці і 500 тис. тонн ячменю

9 травня в Мінекономіки відбулося засідання Комісії з розгляду заявок на видачу ліцензій на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції та розподілу квот. За результатами цього засідання були розподілені «нові» квоти на експорт 1 млн. тонн пшениці і 0,5 млн. тонн ячменю, передбачені постановою КМУ № 418 від 23 квітня 2008.

Квоти на експорт пшениці були розподілені між 37 компаніями. Перші п'ять компаній, які отримали найбільші квоти: «Серна» - 338,8 тис. тонн, СП «Нібулон» - 319 тис. тонн, «Альфред С. Топфер Інтернешенал (Україна)» - 70,2 тис. тонн, «Каргіл »- 37,3 тис. тонн і« Луї Дрейфус Коммодітіс України »- 33,2 тис. тонн. Цікаво відзначити, що ці ж компанії займали перші п'ять місць за розміром квот при першому розподілі.

За рішенням Комісії дві компанії - «Сантрейд» і «Югтранзітсервіс» квоти експорт пшениці не отримали, на відміну від першого розподілу - тоді їм були видані квоти на 9 і 3,5 тис. тонн відповідно.

25 компаній-експортерів поділили між собою квоти на експорт 0,5 млн. тонн ячменю. Найбільші квоти отримали СП «Нібулон» - 195,4 тис. тонн, «Серна» - 126,8 тис. тонн, «Сантрейд» - 48,5 тис. тонн і «Каргіл» - 39,8 тис. тонн. П'ять компаній-експортерів, включаючи такі відомі імена як «Луї Дрейфус Коммодітіс України» і «Альфред С. Топфер Інтернешенал (Україна)» квоти не отримали.