Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Ціни на зерно зростають через нестабільність в Україні

Ціни на зерно зростають через нестабільність в УкраїніПолітична ситуація в Україні, третьому в світі експортері кукурудзи й шостому - пшениці, впливає на міжнародний ринок. І хоча міжнародні експерти відмічають, що досі Україна виконує свої зобов’язання по постачанню зернових на міжнародні ринки й з початку 2013/14 МР вже поставила 25 млн.т зерна і планує поставити ще 8,7 млн.т до кінця сезону, ціни на зернові на світових біржах зростають.

Так, 7 вересня поточного року, вперше з серпня минулого року, котирування ф'ючерсів на кукурудзу з постачанням в травні перевищили $5 за бушель й склали $5,02 за бушель ($198 за тону), що перевищило прогнозований Міністерством сільського господарства США (USDA) діапазон внутрішніх цін для американських фермерів - від $4,20-$4,80 за бушель ($165-$189 за тонну).

Котирування травневих ф’ючерсів на пшеницю також зазнало зростання - 7 вересня ціни на пшеницю зросли до $6,63 за бушель (біля $244 за тонну). Також за даними Agrimoney на фондовій біржі в Парижі стався 3% стрибок котирувань на пшеницю до позначки 212,7 євро за тонну, що було максимумом за 10 місяців. Нагадаємо, що прогнозований USDA у лютому діапазон внутрішніх закупівельних цін для пшениці складав від $6,65 до $6,95 за бушель ($244 - $255 за тонну).

Окрім політичних мотивів, міжнародні експерти вказують на небажання українських фермерів продавати зерно. Зерно, розглядається в якості інструменту хеджування проти коливань обмінного курсу гривні до долару США, в якому встановлюється усі ціни на зернові.

Щодо оцінок нового врожаю 2014 року в Україні, то й тут є певні небезпеки, кажуть експерти. З одного боку, проблеми отримати кредити для фінансування посівної можуть вплинути на якість й обсяги весняних посівів. З іншого, відсутність опадів в центральні й східній частині країни може призвести до зменшення врожаю у цьому році. Варто відмітити, що проблема потенційної посухи також актуальна для США й Бразилії.

У той же час, вже на початку тижня ціни знизились й на 11 березня травневі ф’ючерси на кукурудзу торгуються на Чиказькій біржі у діапазоні від $4,73 до $4,78 за бушель ($186–$188 за тонну), що в середньому на 4% вище лютневого діапазону цін, якій коливався від $4,4 за бушель до $4,63 (приблизно від $173 до $182 за тонну). Травневі ф’ючерси на пшеницю торгуються у діапазоні від $6,37 до $6,44 за бушель ($234-$237 за тонну).

Одною з причин зменшення цін учасники ринку називають публікацію звіту USDA з оцінки світового попиту й пропозиції на сільськогосподарські товари, в якому не знайшли відображення усі негативні очікування минулого тижня. Хоча звіт й не надав нового імпульсу біржовим котирування, він не зміг переломити загальний тренд зростання цін на зернові, що почався у лютому.