Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

На Чиказький біржі ціни на зернові стрибнули до максимуму 2015 року

На Чиказький біржі ціни на зернові стрибнули до максимуму 2015 рокуВ період з 25 по 30 червня ціни на зернові на Чиказький товарній біржі (CME group) стрибнули до максимальних значень 2015 року. Ціна на пшеницю з $5,3 за бушель сягнула $6,15 за бушель (з $195 до $226 за тонну). Тобто, за декілька днів котирування зросли на 14%. Котирування кукурудзи з $3,79 за бушель стрибнули до $4,32 за бушель (з $150 до $170 за тонну), зростання склало 12%.

Експерти авторитетного видання Bloomberg пов'язують таке зростання цін з надлишками опадів в Сполучених штатах та їх нестачею у Європі та Канаді. Ливні по всьому Середньому Заходу США руйнують якість зерна, в той час як поля у Франції та Канаді знудилися від спеки і сухої погоди. Ель-Ніньо, який вчені очікують з лютого минулого року, розвивається в Тихому океані, що додає ризику зменшення врожаю пшениці у Австралії до восьмирічного мінімуму, відповідно до даних National Australia Bank Ltd.

Сьогодні котирування на зернові дещо знизились, і котирування ф'ючерсів на пшеницю зупинилось на відмітці біля $6 за бушель, або $220 за тонну, що залишається найвищою ціною на зернову у 2015 році. Котирування ф'ючерсів кукурудзи також закінчило день з пониженням до $4,26 за бушель або $168 за тонну, що лише трохи нижче цін на початку року.

Поточний стрибок цін також вивів ціни на зернові на рівень вищий за прогнозовані внутрішні закупівельні ціни для американських фермерів, які Міністерство сільського господарство прогнозувало на червень.