Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні узгоджені обсяги експорту між державою і гравцями зернового ринку

В Україні узгоджені обсяги експорту між державою і гравцями зернового ринкуПрофільне Міністерство 19 листопада повідомило про підписання чергового "Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб'єктами господарювання – експортерами зерна у 2015/2016 маркетинговому році". З учасниками ринку розроблено щоквартальний графік експортних відвантажень продовольчої пшениці, експорт інших культур зафіксовано загальним обсягом на весь маркетинговий рік.

Загальний обсяг експорту в 2015/2016 маркетинговому році очікується на рівні 36 млн тонн зерна. Прогноз експорту продовольчої пшениці на 4-й квартал 2015 року складає 1,5 млн тонн, 1-й квартал 2016 року – 1,5 млн тонн, 2-й квартал 2016 року – 1,4 млн тонн. Це – дані підтверджені учасниками ринку, - повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко. 

Очікувані підсумки збиральних робіт у 2015 році (джерело: Мінагрополітики)Уряд України використовує Меморандум, як інструмент регулювання внутрішнього ринку зернових. Слід зазначити, що деякі держави в якості інструменту регулювання обирають експортні та імпортні мита на зернові. Так, на початку поточного року в Росії було введено додаткове експортне мито на пшеницю. В вересні цього року стало відомо про запровадження максимального з 2002 року мита на імпорт пшениці в Південній Африці. В середині жовтня уряд Індії збільшив ввізне мито на пшеницю з 10% до 25% строком до березня наступного року.

Слід зазначити, що профільне міністерство повідомило, що станом на 19 листопада в Україні вже намолочено майже 59 млн тонн зерна. Зокрема, пшениці намолочено 28,8 млн тонн, поточний врожай кукурудзи складає 22,4 млн тонн, ячмінь зібраний в обсязі 8,5 млн тонн. Такі обсяги врожаю виправдовують попередні прогнози уряду країни про 59-60 млн тонн врожаю.

Внутрішнє споживання в 2015/2016 МР складе 24 млн тонн, експорт - біля 36 млн тонн. "Ці показники забезпечать належний рівень продовольчої безпеки та зростаючи експортні амбіції" - підкреслив Міністр під час брифінгу, на якому було підписано Меморандум.