Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Підписано Меморандум про взаєморозуміння на новий сезон 2016/17

Підписано Меморандум про взаєморозуміння на новий сезон 2016/17Учасники зернового ринку разом з Мінагрополітики підписали новий "Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і суб’єктами господарювання – експортерами зерна у 2016/2017 маркетинговому році" в якому домовились співпрацювати з питань узгодження балансових характеристик зернового ринку України, зокрема щодо розрахунку граничних обсягів експорту зерна в новому маркетинговому році із метою гарантування продовольчої безпеки та незастосування експортних обмежень.

За словами очільника Мінагрополітики, Меморандум для ринку - це стабільність ціноутворення. "Не буде ніяких кардинальних рухів цін, які не корелюються зі світовими цінами. Меморандум робить всі корегування, у тому числі на ціни, планомірними. Це виграшна позиція і для громадян України, і для міністерства, і для експортерів", - сказав Кутовий.

Згідно тексту Меморандуму, який опубліковано на сайті міністерства, Прогнозні граничні обсяги експорту повинні бути попередньо погоджені до 15.09.2016 року та стати невід’ємною частиною Меморандуму. Граничні обсяги експорту мають узгоджуватись сторонами щомісячно до періоду завершення збирання врожаю та за наслідками завершення періоду перезимівлі озимих зернових, проведення весняного посіву та вегетації рослин.

Меморандум підписано з одного боку Міністром , з іншого боку - представниками Американської Торговельної Палати в Україні, Української зернової асоціації, Української аграрної конфедерації, Європейської Бізнес Асоціації, Українського Клубу Аграрного Бізнесу, Міжнародної Асоціації торгівлі зерном та кормами (GAFTA), Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Аграрного союзу України, Громадської Спілки "Борошномели України".

Практика узгодження обсягів експорту зерна між державою та гравцями ринку була запровадження після декількох заборон експорту, які ставали несподіваними для ринку. Останній подібний меморандум було підписано в листопаді 2015 року.