Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В 7,2 млрд. доларів обійдеться країнам-імпортерам зростання цін на продовольство

Згідно з оновленою оцінкою Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) в 2008 році порівняно з 2007 для 43 країн - нетто-імпортерів продовольства приріст витрат на продовольство складе 0,8 відсотка ВВП, або 7,2 млрд. дол США. Країнам з низькими доходами, що є нетто-імпортерами палива, в 2008 році доведеться понести додаткові витрати на паливо еквівалентні 3,2% їх ВВП, або 60 млрд. дол. США.

Такі дані містить оновлений звіт МВФ «Food and Fuel Prices-Recent Developments, Macroeconomic Impact, and Policy Responses» від 19 вересня 2008. На думку МВФ, протягом 2009 року збережеться ризик для приблизно 50 країн, що розвиваються, внаслідок підвищення цін на продовольство і паливо. Директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан сказав, що хоча увага міжнародної спільноти зараз привернута до фінансової кризи в країнах з розвиненою економікою, "важливо не втрачати з уваги "інши кризу" - виснажливий вплив підвищення цін на продовольство і паливо на найбідніші країни світу".

Оновлена оцінка МВФ свідчить, що вплив підвищення цін на продовольство і паливо на країни, що розвиваються, аж ніяк не слабшає, а навпаки, продовжує наростати з часу випуску попереднього звіту фонду у червні. На середину вересня ціни на нафту були приблизно на 40% нижче пікових рівнів середини липня, але все ще вдвічі перевищували рівні кінця 2006 року. Аналогічним чином, ціни на продовольство знизилися на 8% з досягнутого в червні максимуму, але як і раніше вони перевищують рівень кінця 2006 року.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко під час виступу на 63-ій Генеральній Асамблеї ООН запевнив, що Україна, як країна яка володіє найкращими в світі чорноземами, націлена зробити відчутний внесок у спільну роботу з розв'язання проблем глобальної продовольчої кризи.