Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Котирування фуражної пшениці на Лондонській біржі опустилися нижче 100 фунтів

Минулого тижня листопадовий ф'ючерс на фуражну пшеницю на Лондонській біржі опустився нижче 100 фунтів стерлінгів (близько 173 доларів США) за тонну, що є найнижчою ціною з липня 2007 року. Падіння пояснюється конкурентною боротьбою британських виробників за експортні ринки.

"Конкуренція з боку Росії і Україні продовжує тиснути ціни вниз, і явного завершення поточного тренда на зниження поки не видно" заявили минулого тижня представники фермерського кооперативу Grainfarmers.

Фактично, вони мали рацію - по сьогоднішній день котирування продовжують падати. Станом на кінець дня 8 жовтня 2008 листопадовий ф'ючерс опустився до 92,50 фунтів за одну тонну фуражної пшениці. У порівнянні з піковою ціною в 165,00 фунтів / тону, яка була зареєстрована в лютому цього року, падіння склало близько 44%.

Посилення долара на валютному ринку і падіння цін на нафту - це додаткові фактори (крім високого світового врожаю зернових), які грають на пониження котирувань зернових. Посилення долара по відношенню до валют країн-імпортерів зернових збільшує вартість товарів у перерахунку на місцеві валюти. У свою чергу, падіння нафтових котирувань негативно позначається на котирування сої та кукурудзи через їх використання для виробництва етанолу, який конкурує з тими ж продуктами переробки нафти.

Ще одним важливим фактором, що послаблює ціни на товарних ринках, є фінансова криза вибухнула в світі. Влада США, Європи та інших країн змушені виділяти багатомільярдні кошти для порятунку банків, страхових та інвестиційних компаній від банкрутства. Так, нещодавно в США законодавчо затвердили виділення 700 мільярдів доларів на порятунок економіки; влада Великобританії планують витратити на ті ж цілі 500 мільярдів фунтів стерлінгів (близько $ 875 млрд.).

В цілому, останні події на світових фінансових ринках ставлять під сумнів майбутнє зростання світової економіки, що негативно впливає на попит на товарних ринку.