Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Червневе зниження ціни на кукурудзу на Чиказькій біржі

Червневе зниження ціни на кукурудзу на Чиказькій біржіВ першій декаді червня ціни на кукурудзу на Чиказькій біржі продовжили тенденцію останніх днів травня, і продовжили зниження. Так, з 1 червня станом на сьогодні, ціна на зернову знизилась з $3,94 за бушель або $155 за тонну до $3,7 за бушель або $146 за тонну, тобто котирування знизились на 6%.

Експерти бачать причину такого падіння цін на зернову в прогнозах великого врожаю зернової в Сполучених Штатах і констатують, що покупці мають можливість зараз купити зернову по мінімальній ціні за 4 останніх місяця.

12 червня Міністерство сільського господарства США (USDA) опублікувало звіт по оцінці світового виробництва зерна, згідно якого кінцеві залишки кукурудзи в США знизяться на 3% в порівнянні з травневим звітом, переважно через скорочення залишків на початок сезону. В цілому в світі прогноз виробництва кукурудзи знижено до 1052,42 млн т (-3,75 млн т), кінцеві залишки - до 154,69 млн т (-4,46 млн т). Це уточнення не вплинуло на ціни на зернову, тому що погодні умови в США в липні все ще можуть внести суттєві правки в кінцевий баланс.

В Україні кукурудза закуповується по 5400 грн/т, що за курсом НБУ дорівнює $207 за тонну (ціна вказана на умовах CPT-термінал ТОВ СП "Нібулон", Миколаїв).

Пшениця м’яких сортів станом на сьогодні на Чиказькій біржі торгується по $5,09 за бушель або $187 за тонну. Пшениця твердих сортів котирується сьогодні по $5,31 за бушель або $195 за тонну. Ціни на пшеницю впали після публікації звіту USDA тому, що оновлена оцінка не виправдала побоювання про скорочення світової пропозиції зернової. В свою чергу, в Україні пшеницю 2 класу групи А закуповують по 5500 грн за тонну або $211 за тонну по курсу НБУ. Пшениця 3 класу групи А закуповується по 5450 грн /т або $209 за тонну. Пшениця 6 –го класу закуповується по 5250 грн/т або $201 за тонну за курсом НБУ (ціни вказані на умовах CPT-термінал ТОВ СП "Нібулон", Миколаїв).