Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

На світових ринках спостерігається поступове зростання цін на зернові

На світових ринках спостерігається поступове зростання цін на зерновіПро зростання цін на пшеницю на біржі Euronext повідомило авторитетне джерело Agritel. 24 липня 2007 року на тлі глобальних занепокоєнь на зерновому ринку ціна контракту на борошномельну пшеницю на біржі Euronext вперше в своїй історії піднялася до рівня 200 €/т. Одинадцять років потому в 2018 році, також 24 липня, ціна того ж контракту на пшеницю з поставкою в травні 2019 роки знову досягла 200 €/т.

Зростання цін викликане ймовірним скороченням виробництва зернової у Франції та невизначеністю обсягів врожаю у Німеччині і на півночі Європи, де суха погода приносить шкоду врожаю. Також вплив на зростання ціни має засуха в Австралії, яка посилюється в даний момент, й дощова погода в Чорноморському регіоні, що може негативно вплинути на якість зернової аж до проростання.

Також котирування на зернові повільно зростають і на Чиказький біржі. Так, котирування ф’ючерсів кукурудзи на сьогодні дорівнює $3,67 за бушель або $144,5 за тонну, що вище ніж було на початку місяця, коли котирування дорівнювали $3,6 за бушель або $141,7 за тонну. Не дивлячись на різнонаправлені коливання, ціна на пшеницю твердих сортів на сьогодні також вища за котирування на початку місяця і складає $5,06 за бушель або $185,9 за тонну порівняно з $4,71 за бушель або $173,1 за тонну на початку липня. Котирування пшениці м’яких сортів також на сьогодні вищі за котирування на початку місяця. Так, ф’ючерси м’якої пшениці сьогодні котируються по $5,07 за бушель або $186,3 за тонну і вони вищі на котирування на початку місяця, які складали $4,8 за бушель або $176,4 за тонну.

Закупівельні ціни на зернові в Україні також зросли порівняно з минулим місяцем і на сьогодні на пшеницю 6-го класу вони знаходяться на рівні 5500 грн/т. На пшеницю 3-го і 2-го класу групи А - 5700 грн/т і 5800 грн/т відповідно. Кукурудза закуповується по 5000 грн/т і ячмінь по 6000 грн/т (усі ціни вказані на умовах CPT-термінал ТОВ СП "Нібулон", Миколаїв).