Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

10 млн. га посівів страждають від посухи в Китаї

Китай охопила найсильніша посуха за останні 50 років. Як повідомляє China Daily, від посухи, яка почалася в листопаді 2008 року, страждають 4,29 млн. людей та 2,07 млн. голів худоби.

Кількість опадів у більшості північних районів та центральні частині Китаю була на 50-80% менш ніж зазвичай. В результаті, станом на 5 лютого 2009 року, 10,33 млн. га посівів вже постраждали від посухи.

На засіданні Державної ради Китаю, яка відбулася в цей четвер, було прийнято рішення виділити на боротьбу з посухою ще 300 млн. юань (44 млн. доларів США) додатково до 100 млн. юань які було виділено раніше. Президент Китаю Ху Цзіньтао та прем'єр Вень Цзябао наказали надати всю можливу допомогу для боротьби з сильною посухою, яка широко охопила головні зерновиробничі райони Китаю, для того що б забезпечити цього літа достатній врожай.

Вплив посухи на врожай тяжко оцінити, так як він залежить від подальшого розвитку подій - точніше кажучи, опадів. Але на сьогоднішній день, оцінюється що посуха охопила більш ніж 60% озимих посівів в провінціях Хенань і Аньхой. В провінції Хенань - яка є головним постачальник озимої пшениці, не було дощу вже 105 днів.

Враховуючи факт, що посуха вже поширилася на територій на яких вирощується біля 47% зернових (переважно пшениці) в всьому Китаї, за оцінками експертів, в поточному році загальний врожай пшениці зменшиться на 2-5%.

Згідно з даними Департаменту сільського господарства США, на 2008/09 маркетинговому році Китай зібрав рекордний за 9 років врожай пшениці - 113 млн. тон. Якщо допустити зменшення виробництва на 5% від середнього врожаю за 12 років (103 млн. тонн), то врожай поточного року може дорівнюватися 99 млн. тонн. При такому рівні виробництва Китай стає імпортером зерна, що може впливати на ріст світових цін.