Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Грузія зацікавлена в імпорті української пшениці

За інформацією прес-служби МінАП, в міністерстві аграрної політики України за ініціативи грузинської сторони 09 лютого відбулась зустріч делегації Грузії та України. Делегацію від України очолював заступник міністра агрополітики Ярослав Гадзало, делегацією Міністерства сільського господарства Грузії - міністр Бакур Квезерелі.

Основними темами розмови було налагодження співпраці у виноробній галузі та в галузі тваринництва. Грузинська сторона повідомила про зацікавленість у збільшенні поставок на український ринок фруктів і вина та закупок української пшениці. В свою чергу Українська сторона запропонувала Грузії розглянути можливість поглибити співробітництво в галузі тваринництва, науково-технічній сфері та виставково-ярмаркових заходів.

Співпраця між країнами в аграрному секторі є досить постійною. Було навіть створено українсько-грузинську робочу групу зі співробітництва в галузі АПК. В результаті, на початку 2008 року Грузія заявила об імпорті 400 тис. тонн української пшениці, декларована ціна - 396 доларів США за тонну.

Минулого року експортні контракти виконувалися зернотрейдерами. Цього року, поставки зерна в Грузію можливо будуть проведені Аграрним фондом. Фонд отримав минулого року право на міжнародну торгівельну діяльність, а нещодавно КМУ дозволив фонду продавати зерно врожаю 2006-2008 років. Фактично, виконання контракту з Грузією може означати становлення Аграрного фонду як державного гравця на експортному ринку зернових.

Грузія - традиційний імпортер пшениці, оскільки вирощує тільки 20% від внутрішньої потреби. Щорічне споживання пшениці в Грузії - 750-800 тис. т. У 2008 р. урожай пшениці в Грузії склав 130 тис. т - це відповідає рівню 2007 р. Основний імпорт, перекриває дефіцит, йде з Росії, Казахстану, України, Туреччини.