Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Продукти рослинного походження зайняли найбільшу частку українського експорту

Продукти рослинного походження зайняли найбільшу частку українського експортуОснову товарної структури українського експорту у січні–квітні 2016 року складали продукти рослинного походження, частка яких в загальному обсязі дорівняла 22,3%, перемістивши недорогоцінні метали та вироби з них з часткою у 22,2% на друге місце. Далі, за розміром частки, йдуть жири та олії тваринного або рослинного походження, їх обсяг дорівняв 11,9% в загальному обсязі експорту країни. Четверте і п’яте за обсягом місця посідають механічні та електричні машини і мінеральні продукти з частками у 10,4% і 6,9% відповідно.

Такі дані в звіті "Зовнішня торгівля України товарами у січні–квітні 2016 року" опублікувала Державна служба статистики України.

Загальний обсяг експорту товарів за вищезазначений період становив $10,8 млрд, обсяг імпорту дорівняв $11,7 млрд. Порівняно із аналогічним періодом минулого року, розмір експорту скоротився на 13,9% або на $1,7 млрд, обсяг імпорту також зменшився на 6,6% або на $819,8 млн. Таким чином, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,92, а негативне сальдо зовнішньо – торгівельного балансу країни становило $880,7 млн. У січні–квітні 2015 рокукоефіцієнт покриття експортом імпорту дорівняв 1,00, а позитивне сальдо зовнішньо – торгівельного балансу складало – $42,4 млн.

Вищезгадане джерело, також відмітило, що зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 209 країн світу.

Експорт товарів до країн Європейського Союзу становив $4,3 млрд, або майже 40% від загального обсягу експорту, та збільшився порівняно із січнем–квітнем 2015 року на 0,7%. Друге і третє місця за обсягами експорту посідають Російська Федерація та Китай з частками у 8,5% та 7,9% відповідно.

Імпорт товарів із країн Європейського Союзу становив $5,2 млрд, або майже 45 % від загального обсягу, та збільшився проти аналогічного періоду минулого року на 2,1%. Далі за розміром імпортних поставок товарів слідують Російська Федерація з часткою у 11,7% і Китай з часткою у 11,5%.