Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Негативне сальдо торгівлі товарами в України за січень –липень 2016 року склало майже мільярд USD

В Україні завершено жнива ранніх зерновихУ січні-липні 2016 року в Україні обсяг експортованих товарів становив $19, 6 млрд, імпортних операцій було проведено на суму у $20,5 млрд. Порівняно із аналогічним періодом минулого року обсяг експорту скоротився на 10,5%, або на $2,3 млрд. Скорочення імпорту склало 4% або $858,8 млн. Таким чином, негативне сальдо торгівлі товарами становило $947,4 млн при позитивному сальдо торгівлі аграрними товарами в розмірі $5,6 млрд. У січні-липні 2015 року цей показник був позитивним и складав $485,4 млн.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,95, в аналогічному періоді минулого року він складав 1,02. Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 216 країн світу. Такі дані опублікувала Державна служба статистики України в своєму звіті "Зовнішня торгівля України товарами у січні-липні 2016 року".

В структурі імпорту перше місце з часткою у 20% від загального обсягу посідають машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, яких було імпортовано на $4,1 млрд. Друге місце с часткою 18,8% займають мінеральні продукти, включно з паливом мінеральним, нафтою і продуктами її перегонки, яких було імпортовано на $3,5 млрд, що склало 17% від загального імпорту. На третьому місці з часткою 15,7% знаходиться продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, якої було імпортовано на $3,2 млрд.

Щодо структури експорту найбільшу частку - 23% від загального експорту складають недорогоцінні метали та вироби з них, яких за сім місяців було експортовано на $4,6 млрд, включно з чорними металами, частка яких склала майже 21%. Продукти рослинного походження склали частку у 20% від загального експорту, їх було експортовано на $3,9 млрд, зокрема зернові культури склали частку 15,5%, обсяг їх реалізації дорівняв 3 млрд. На третьому місці з часткою 11,6 % знаходяться жири та олії тваринного або рослинного походження, яких за вищезгаданий період було експортовано на $2,3 млрд.

Міністерство аграрної політики та продовольства України на базі вищезгаданого звіту провело розрахунок сальдо аграрної зовнішньої торгівлі. Всього експорт аграрної продукції з України за сім місяців поточного року склав $7,8 млрд. Половину у цьому експорті склали продукти рослинного походження – $3,8 млрд. Майже 29% зовнішніх аграрних постачань склали жири та олії тваринного або рослинного походження з абсолютним значенням у $2,3 млрд. За той саме час Україна імпортувала аграрної продукції на суму $2,2 млрд. Найбільші долі у імпорті займають продукти рослинного походження - $800 млн, та готові харчові продукти $900 млн. Таким чином, позитивне сальдо у розрізі аграрної зовнішньої торгівлі у період січень-липень 2016 року сягнуло $5,6 млрд.