Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Уточнено обсяг рекордного вражаю в Україні в 2018 році

Уточнено обсяг рекордного вражаю в Україні в 2018 році70,1 млн тонн зернових за оновленими даними намолочено в Україні в 2018 році, що перевищило попередній рекорд майже на 4 млн тонн - повідомили Мінагрополітики. Щодо структури рекордного врожаю, половину врожаю склала кукурудза, її обсяг дорівняв 35,5 млн тонн. 34% в поточному врожаю складає частка пшениці з обсягом у 24,5 млн тонн. Ячмінь з обсягом 7,3 млн тонн складає частку у 10% від загального врожаю.

Варто відзначити, що попередній рекорд за обсягом кукурудзи було зібрано у 2013 році і він складав 30,9 млн тонн, поточний обсяг перевищив його на 4,6 млн тонн.

Інфографіка врожай 2018 (Джерело: Мінагрополітики)Найбільший обсяг зернових зібраний в поточному році в Полтавській області він досяг 6,4 млн тонн, на другому місці знаходиться Вінницька область врожай зернових якої досяг 6,1 млн тонн. З великою різницею в обсязі на третьому місці знаходиться Черкаська область з врожаєм у 4,8 млн тонн. Найвища врожайність зернових і зернобобових в поточному році була в Черкаській області і дорівнювала 7,28 т/га, На другому місці Хмельницька область з показником врожайності 7,16 т/га, на третьому місці Вінницька область з врожайністю 7,13 т/га.

Також було зібрано 13,7 млн тонн соняшнику, 4,4 млн тонн сої й 2,6 млн ріпаку.

Як повідомлялось раніше, уряд та аналітики в Україні прогнозували, що до 2020 виробництво зернових в країні буде складати 80 млн. т на рік. Дивлячись на існуючу динаміку обсягів виробництва можна констатувати, що дані прогнози досить швидко можуть стати реальністю і аграріям вже зараз слід задуматись над тим, що в Україні не вистачає елеваторних потужностей для доробки і зберігання зернових та олійних культур.