Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Продукти рослинного походження лідирують в структурі експорту

Продукти рослинного походження лідирують в структурі експортуЗ січня по травень поточного року група продуктів рослинного походження (куди входять зернові з часткою 19,5%) лідирувала в обсязі експорту України і займала частку у 23,6% від загального експорту країни. На другому місці знаходиться група недорогоцінних металів та виробів з них, ця група займає частку у 22,5% від загального експорту України.  Жири та олії тваринного або рослинного походження і мінеральні продукти з частками у 9.7% кожна поділяють між собою третє почесне місце в обсягах експорту України.

Загалом експорт товарів з України в період з січня по травень поточного року становив близько $21 млрд, а імпорт за вказаний період склав майже $24 млрд. Таким чином, негативне сальдо зовнішньоекономічного балансу нашої країни склало $2,6 млрд. Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,89, що майже дорівнює минулорічному показнику, якій був на рівні  0,90.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами із 211 країн світу. Країни ЄС займають вагому частку у 42 % як в імпорті, так і в експорті України. Також великими торгівельними партнерами нашої країни є Китай з часткою у 6,2% в експорті України і часткою 13,8% в її імпорті і Росія з часткою у 6,4% в експорті та 13,4% в імпорті України. Такі дані опублікувала  Державна служба статистики України.

В свою чергу Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що за підсумками січня-червня 2019 року експорт продукції аграрного сектору склав $10,3 млрд , що на $1,6 млрд  більше (або на 18,6%) порівняно з аналогічним періодом 2018 року. Зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу досяг $13,1 млрд  або 25,1% всього зовнішньоторговельного обігу України.

Щодо аграрного експорту перше місце серед експортерів посідають країни Азії з часткою – 41,9%, друге місце – країни Європейського Союзу – 33%, а третє місце зайняли країни Африки – 15,4%. Топ-5 країн з експорту аграрної продукції України очолив Китай з часткою експорту 9%, далі йде Єгипет частка якого дорівнює 8,2%. Трете місце посідає  Індія з часткою у 7,9%. Туреччина знаходиться на четвертому місці з часткою 7,7%. Замикають п’ятірку лідерів Нідерланди з часткою 7,1%.