Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

В Україні експортовано олійних культур менше, олій і жирів більше ніж в минулому році

В Україні експортовано олійних культур менше, олій і жирів більше ніж в минулому роціНа 5% менше і на 3% більше експортувала Україна в першому півріччі поточного року відповідно олійних культур і жирів та олії. Так, за січень-червень 2019 року Україна експортувала олійних культур на $619 млн, що на 5% менше показників за відповідний період минулого року.

Такі дані повідомило видання UAFES з посиланням на заступника директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Миколу Пугачова. Основним експортним товаром  групи олійних залишається соя, якої у I півріччі 2019 року продано за кордон більше 1,5 млн т на суму $500 млн, що складає  майже 81% експорту олійних. На другому місці знаходиться ріпак, якого було експортовано 181 тис. тонн на суму у $76 млн. Що складає частку у 12% в загальному експорті олійних культур.

Як повідомлялось раніше, в Україні під врожай ріпаку поточного року засіяні найбільші за 9 років площі. На третьому місці в експорті олійних культур знаходиться насіння соняшнику, якого було експортовано 63 тис. тонн на суму  $25 млн, що дорівнює 4% частці у загальному експорті олійних.  Найбільше олійних культур експортовано в Туреччину – близько третини або 31,4%. Далі за зменшенням йде Єгипет з часткою у 13,5%, Білорусь з часткою у 11,7%. Четверте місце посідає Німеччина з часткою у 7,9%.

Також у I півріччі 2019 року Україна експортувала жирів та олії майже на $2,4 млрд. Як ми писали раніше, група "жири та олії тваринного або рослинного походження" займають частку 9,7% від загального експорту нашої країни. Основним експортним товаром цієї групи є соняшникова олія. За шість місяців цього року її продано за кордон на суму близько $2,2 млрд, що на 2% більше ніж, за І півріччя минулого року. Найбільшим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. За січень-червень 2019 року її частка у структурі українського експорту цього виду продукції склала 32,1%. На другому місці знаходиться Китай з часткою у 12,9%, третє місце посідають Нідерланди з часткою у 9,4%.