Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Експорт зерна з України може розпочатися 15 лютого ц.р.

Експорт зерна з України може розпочатися 15 лютого ц.р. Про це 7 лютого на прес-конференції повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко.

За його словами, експортери заздалегідь не замовляли судна до отримання ліцензії, щоб уникнути таких збитків, як в 2006 р. В.Клименко повідомив також, що компанії вже почали звертатися в Мінекономіки, і міністерство вже готує ліцензії. "Як тільки на руках у компаній будуть ліцензії, після цього вони почнуть експорт", - сказав він.

Разом з тим В.Клименко відзначив, що експорт може бути затриманий у зв'язку з можливістю збільшення експортної квоти урядом. За його словами, 7 лютого відбудеться засідання урядового комітету під головуванням віце-прем'єра Олександра Турчинова, на якому мають ухвалити рішення про збільшення експортної квоти до 2,9 млн т зерна, а 13 лютого цю постанову винесуть на розгляд Кабінету Міністрів.

В.Клименко додав, що деякі компанії отримали невеликі квоти на експорт, і їм економічно невигідно експортувати зерно в невеликих суднах. "Дуже сподіваємося, що квоти будуть розширені, щоб замовити нормальні кораблі", - сказав В.Клименко.

До того ж, Українська зернова асоціація заявила, членство України в СОТ дасть доступ українським експортерам зерна до нових ринків. За словами В.Клименко, на зерновий ринок СОТ вплине лише позитивно, додавши, що не треба побоюватися, "що вУкраїну хлине імпортне дешеве зерно, оскільки дешевого зерна в світі немає". Крім того, сказав він, українські експортери отримають доступ до ринків тих країн, "з якими вони не могли домовитися, і які мотивували це тим, що Україна не член СОТ".

В.Клименко підкреслив, що українське зерно висококонкурентне і має свого споживача в багатьох країнах, нагадавши, що в 2005/2006 р. Україна експортувала зерно до 80 країн світу.

Нагадаємо, 4 лютого Міжвідомча комісія розподілила квоти на експорт зерна в об'ємі 1,2 млн т. Як повідомили в Мінекономіки, 80% квот з пшениці отримали найбільші компанії - провідні гравці зернового ринку. При цьому, міністерство аграрної політики України пропонує ввести з 1 квітня по 1 липня 2008 р. квоту на експорт зерна в об'ємі майже 2,5 млн т. У свою чергу, зернотрейдери не підтримують цю пропозицію і пропонують збільшити експортні квоти до 2,9 млн т зерна.

26 вересня 2007 р. Кабінет Міністрів затвердив квоти на експорт зерна в об'ємі 1,203 млн т на період з 1 листопада 2007 р. до 31 березня 2008 р. Зокрема, було дозволено експортувати 600 тис. т кукурудзи, 400 тис. т ячменю, 200 тис. т фуражної пшениці VI класу і 3 тис. т жита.