Ukrainian Belarusian English French German Japanese Lithuanian Polish Russian Spanish Turkish

Україна експортує 20 млн. т зерна, якщо повернуть ПДВ

Таку думку висловив Володимир Клименко, Президент Української Зернової Асоціації (УЗА) під час на прес-конференції, яка відбулась сьогодні в Києві. Врожай зерна в цьому році, за словами Президента УЗА, складе 48 млн. тонн.

Враховуючи річну потребу зерна на рівні 26-27 млн. т та перехідні залишки з минулого року (коли були зібрані рекордні 53 мільйонів тон зерна) країна зможе вийти на зазначені обсяги експорту, повідомляє УЗА.

Пан Клименко також зазначив, що з початку поточного маркетингового року (1 липня 2009) Україна поставила на зовнішні ринки більше 9,5 млн тонн зерна, що перевищує показник аналогічного періоду сезону 2008/09. Для порівняння - за весь минулий маркетинговий рік Україна експортувала 25,2 млн тонн зерна, зайнявши 3е місце у світі за експортом зернових після США і Євросоюзу.

За інформацією УЗА, існуюча інфраструктура та портові перевалочні комплекси вже сьогодні забезпечують експорт більш ніж 32 мільйонів тон зерна на рік, і будівництво нових потужностей продовжується.

Щодо низьких закупівельних ціни на зерно нового врожаю, то пан Клименко, назвав наступні основні фактори ціноутворення на зернові:
- світові ціни;
- курс національної валюти до долару США;
- вартість маркетингового ланцюжка від поля до судна;
- повернення ПДВ експортерам зерна.

Світові ціни знизились, але, поки що, дозволяють рентабельно працювати виробникам зерна - зазначає УЗА. Зменшення курсу національної валюти стимулює експорт. Щодо маркетингового ланцюжка, то за даними УЗА, є багато прикладів коли його вартості з жовтня 2007 року до липня 2009 року зросла на 210 гривень на тону, а ці гроші необхідні виробникам зерна.

Борг по відшкодуванню ПДВ експортерам сільгосппродукції на сьогодні складає близько 3,5 мільярдів гривень, відзначає УЗА. За експертними даними виробники зерна та олійних культур можуть втратити з урожаю 2009 року до 10 мільярдів гривень через подорожчання маркетингового ланцюжка та комплексу проблем із відшкодуванням ПДВ.

В своєму зверненні УЗА пропонує прийняти термінові заходи щодо вирішення проблеми повернення ПДВ експортерам, інакше ця проблема призведе до зниження закупівельних цін для виробників на зернові та олійні на 20% та значних проблем з експортом сільгоспродукції.